Wpis z mikrobloga

Ciekawe, ile procent współczesnych nastolatków odpowiedziałoby "nie wiem" gdyby zrobić ankietę co przedstawia poniższe zdjęcie xD
Dla mnie to abstrakcja, że można być już w miare dużym, w sumie nawet pełnoletnim i nie pamiętać już maluchów. The future is now, old man xD
#samochody #motoryzacja #gimbynieznajo #nostalgia.
Ikarus_260 - Ciekawe, ile procent współczesnych nastolatków odpowiedziałoby "nie wiem...

źródło: comment_1588013558eDM3TjjxUEujAPiPvKHEZ4.jpg

Pobierz
  • 51
@Pulton: Przede wszystkim to jest kawał polskiej historii, coś tak wrośniętego w polski krajobraz przez dekady, że choćbyś się zesrał to tego nie zmienisz i ocena tego pojazdu nic tutaj akurat nie zmienia xD
To tak jakbyś był w jakimś skansenie i się #!$%@?ł, że te chaty to #!$%@? miejsce do mieszkania i dobrze że ludzie ich nie pamiętają xD
@Kabina: 15 lat temu maluchów akurat było jeszcze pełno na drogach, przynajmniej na Górnym Ślasku. Co chwile się je jeszcze wtedy spotykało, i w życiu bym nie powiedział, że teraz jest ich więcej xD Dopiero jakoś w 2008 zauważyłem, że jest ich malutko.
Kiedyś wklejałem zdjęcia z Rzeszowa z 2004, patrz ile komunistycznych gratów wtedy jeździło, chociaż teraz się tego nie pamięta.
https://www.wykop.pl/wpis/40057411/nudzi-mi-sie-wiec-w-celach-sentymentalnych-powrzuc/
https://www.wykop.pl/wpis/40098839/nie-wiem-czemu-zdjecia-rzeszowskich-parkingow-nisk/
@3brd: kolega upośledzony zapraszamy do spania bo jutro lekcje na skype.

@Ikarus_260: hitler tez jest kawałem niemieckiej historii, #!$%@? nie porównanie xD

Chodzi mi o to, ze maluch nie jest czymś, o czym trzeba wręcz pamiętać. Owszem, w historii się zapisał, pierwsze maluszki spoko, pierwsze duże fiaty, polonezy, lubliny, Nysy, avie i żuki. Wszystko spoko- problem polega na tym, ze tą historią zostały za późno o jakieś 10/15 lat.
@Pulton: Ba, niektóre, nawet za późno się zaczęły. Mała ciekawostka - prace nad Lublinem trwały w zasadzie od lat 60, a już w 1976 powstał prototyp bardzo podobny do finalnej wersji(na obrazku) - największa różnica w stosunku do wersji produkcyjnej to pas przedni.
A do produkcji wszedł w 1993.
Niemniej nadal będę się upierał, że Maluch to jeden z podstawowych elementów polskiej historii XX wieku. To ten model upowszechnił samochódy w
Ikarus_260 - @Pulton: Ba, niektóre, nawet za późno się zaczęły. Mała ciekawostka - pr...

źródło: comment_1588018724zIFHFormId9gBAtLoG5ZyZ.jpg

Pobierz
@Ikarus_260: Maluchy akurat z tych wszystkich komunistycznych polskich aut mają największe szansę na bycie zapamiętanymi i rozpoznawalnymi - nadal dużo osób pamięta te samochody, no i regularnie pojawiają się w telewizji i internecie przy różnych okazjach, także nawet osoby młodsze mają z nimi styczność. To się zrobił taki lajfstajlowy pojazd, nawiasem mówiąc dużo lepiej sprawdza się w tej roli niż jako samochód rodzinny, jakim był przez wiele lat.
Mój pierwszy wóz, kupiłem go za 750 zl był w super stanie, wszystko działało jak należy tylko rocznikowo byl starszy niz eleganty ktore kosztowały wtedy w granicach 10.000, kupiłem go jak mleko w sklepie, służył mi 3 miesiące bez awarii a później w drodze do większego miasta poznałem tajemną wiedzę co to wybieraki czy tam zabieraki i czemu dalej pojadę tylko na linie. Piękne to były czasy nie zapomnę ich nigdy.