Wpis z mikrobloga

277-1=276
Tytuł: Martwe Wrzosy
Autorka: Margit Sandemo
Gatunek: fantasy
★★★★★★★

Martwe Wrzosy, autorstwa Margit Sandemo są 24 z 47 częściowej Sagi o Ludziach Lodu. Ta część skupia się na młodej Annie Marii Olsdotter, która opuszcza bezinteresownie wygodne życie w swoim dworze, żeby zostać nauczycielką dzieci z robotniczych rodzin w tytułowym osiedlu górniczym. Początkowo zostaje zimno przyjęta, ale z czasem zaskarbia sobie serca ludzi z całej społeczności.

Zakończenie bardzo mi się spodobało. Jest gwałtowne i wbija się w pamięć. Stanowi ono z pewnością nowy początek dla wszystkich i wstęp do kolejnych wydarzeń w Sadze o ludziach Lodu.

Dla mnie to przede wszystkim książka o tym, co bieda robi z ludźmi: pozbawia ambicji i doprowadza do patologii. Anna Maria swoimi działaniami wyciąga ich z niej – może nie tej finansowej – ale z pewnością tej mentalnej. Jest to dla mnie dużo ważniejsze niż zawarty wątek miłosny czy tocząca się intryga. Nie czytałem poprzednich części, ale uważam, że nie jest to potrzebne żeby dobrze się bawić i zrozumieć co się dzieje. Z pewnością sięgnę po nie w przyszłości.
#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #ksiazka
Pobierz K.....n - 277-1=276
Tytuł: Martwe Wrzosy
Autorka: Margit Sandemo
Gatunek: fantasy
★★★...
źródło: comment_1587997260eGJ8hjrXH1dibElPDzH6As.jpg
  • 4