Wpis z mikrobloga

@rapgod95: Jeżeli posiadam zwierzę i nie chcę żeby się rozmnażało to sterylizacja jest wskazana nie tylko dlatego, że temu zapobiegnie, ale również z pozytywnych względów zdrowotnych. Zapobiega wielu bardzo częstym chorobom związanym z układem rozrodczym u starszych zwierząt. Między innymi powstawaniu nowotworów czy schorzeniom prostaty u samców. U suczek chroni również przed ropomaciczem.
@rapgod95: Zwierzęta o których mówisz żyją w środowisku naturalnym. Bezpańskie koty wyjadają resztki ze śmietników a bezpańskie psy dla człowieka są groźniejsze od wilków. Według Ciebie los zwierzaka, który nie musi martwić się o jedzenie, dach nad głową opiekę medyczną i uwagę jest gorszy od tego na wolności? Widziałeś kiedyś nieszczęśliwego psa, który ma właściciela i jest dobrze traktowany? Ja nie. Za to widziałem stada dzikich psów, raz przed takim uciekałem.
@rapgod95 nie wiem czy jesteś świadomy, ale w zasadzie wszystkie koty w Polsce z rodowodem (z pominięciem tych do rozrodu) są już uprzednio wysterylizowane lub wykastrowane.
Jest to związane z warunkami zachowania czystości rasy i ograniczanie pseudohodowli, w których rodzą się zwierzęta z wadami genetycznymi.
Ja wiem że to okrutne, taki dobór genetyczny i eliminowanie słabych i chorych jednostek, ale tak już jest i w świecie zwierząt i roślin.