Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jeśli mój dysk NTFS ma jeden błędny sektor według informacji z narzędzia dyskowego Ubuntu, to da radę go naprawić chkdsk /f? Tej głównej partycji z której chcę zgrać dane nie da się zamontować. :/ Próbowałem fsck i ntfsfix, ale wyskakuje błąd (Reading $MFTMirr... ntfsattrpreadi: ntfspread_failed: Input/output error FAILED). Jakieś pomysły? Fajnie jakby z poziomu Linuxa dało się to zrobić, bo wcześniej Windows mi w ogóle tego dysku nie widział, ale może przez inny kontroler SATA (AHCI zamiast IDE). Nie zależy mi na sprawności dysku później, tylko zamontowaniu go w celu zrzucenia plików.
#linux #pytanie #informatyka #dyskidwarde
logixdev - Jeśli mój dysk NTFS ma jeden błędny sektor według informacji z narzędzia d...

źródło: comment_1587936209tdFmCfruJZi8z4EPD9bgue.jpg

Pobierz
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fervi: chodzi mi o to w jaki sposób kopię z tej partycji 2 zrobić, skoro nie da się jej zamontować przez bad sector? ( ͡ ͜ʖ ͡)
@logixdev: Ale to jest bad sektor fizyczny wyłapany przez technologię s.m.a.r.t powinien być przeźroczysty dla systemu choć może ( nie musi) być oznaką starzenia się dysku. wejdź na dane s.m.a.r.t i zobacz co się tam dzieje z innymi wskaźnikami. raczej nie przez to masz problemy z zamontowaniem ntfs'a