Wpis z mikrobloga

Mirki spod znaku #aliexpress jeszcze jedno może nawet nie pytanie, co ciekawostka. Kupiłem sobie coś (nie, nie maseczkę), zależało mi na szybkiej dostawie, więc wybrałem przesyłkę z Polski, traf chciał, że było. Faktycznie, ku mej radości w ciągu dwóch dni status zmienił się na "awaiting delivery" i pojawił się numer trackingowy przesyłki, formatem pasujący do naszego Inpostu.
I teraz zagadka: od dwóch tygodni tenże numer w trackingu Inpostu jest jak najbardziej widoczny, ale jako "zgłoszony elektronicznie przez nadawcę", natomiast #alipaczka pokazuje mi tą przesyłkę jako normalnie idącą do mnie z Chin. Niezwykle wręcz szybko, jak na przesyłkę z Chin, ale jednak.
Co mnie tu intryguje, to fakt, że numer przesyłki jest rozpoznawalny i przez Inpost i przez jakiś międzynarodowy serwis jako paczka nadana w Chinach. Jak to może działać?
Jarek_P - Mirki spod znaku #aliexpress jeszcze jedno może nawet nie pytanie, co cieka...

źródło: comment_15879320433WNDqE3UkISAAZdMM2NlPe.jpg

Pobierz
  • 4
@Jarek_P przesyłka została nadana przez pośrednika z Chin, pośrednik ją dostarczy do Polski i przekaże do InPost. Dla ułatwienia numer InPost działa już od chińskiego pośrednika co też nasza strona podaje w śledzeniu :)
@Jarek_P: U mnie skończyło się to niczym, czyli założyłem spór i teraz czekam zwrot pieniędzy. Pierwsza paczka niby inpost wisiała jako "nadawca przygotował przesyłkę ale jeszcze jej nie wysłał" .Po moich pytaniach do inpost i do ali okazało się , że numer przesyłki zły, adres odbiorcy nie mój. Więc zmienili na stronie ali ten numer i na inpoście też i...dalej wisiał jako niewysłany. Śmieszne autolisty od sprzedawcy " nie zakładaj sporu