Wpis z mikrobloga

25 dni kwietnia dało mi produkcję ponad 1000 kWh!
Instalacja 7,5kWp, falownik Saj Solar 6.
Koszt inwestycji niecałe 23 tysiące zł
Kierunek dachu południowy wschód z przewagą 5 stopni na wschód.

Dla rozważających montaż PV nagrałem film z kilkoma uwagami.
https://www.youtube.com/watch?v=1wnpy8Bdlpw
oraz wersje tekstową Gdzie dokładniej opisane są różne aspekty w tym możliwe do uzyskania zniżki: http://gadzet.telchina.pl/instalacje-fotowoltaiczne-z-szybkim-zwrotem-inwestycji/

Osoby zainteresowane wyceną instalacji fotowoltaicznej proszę o kontakt pod adresem oze@telchina.pl
Województwa: Śląskie, Dolnośląskie, Małopolskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie, Łódzkie, Lubelskie, Podlaskie, Pomorskie

Dom ogrzewam pompą ciepła, do tej pory za całość płacę co drugi miesiąc 32 zł.
Wkrótce nagram film o pacy pompy ciepła wraz z fotowoltaiką.

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania , proszę śmiało pisać.

#fotowoltaika #oze #energia #telchina
telchina - 25 dni kwietnia dało mi produkcję ponad 1000 kWh!
Instalacja 7,5kWp, falo...

źródło: comment_1587910355SV6ob8ApKhgbmHlnDh5EbV.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@telchina: Jakiego rzędu miesięczne oszczędności (lub zarobek) z tego masz? Jak to wygląda prawnie - można taki prąd samemu wykorzystywać czy jest to nielegalne, trzeba rejestrować, płacić jakieś podatki od własnego prądu? (posrany kraj więc nie zdziwiłbym się)

Jakiego typu pompę ciepła masz? Jaki był koszt tej inwestycji?
  • Odpowiedz
@4833478: Instalacje fotowoltaiczna pozwala mi ogrzać dom i zapewnić energię.

Do tej pory płaciłem rocznie około 3000zł za miał węglowy i 2200zł za prąd. Obecnie płace niecałe 200zł rocznie opłat stałych, licznik, przyłącze itp

żywej gotówki nie dostaniesz jako osoba prywatna, prądu nie można sprzedawać bez koncesji
  • Odpowiedz
@telchina: Dzięki za odpowiedź. Kiedyś coś mi się obiło o uszy że produkując prąd trzeba go odsprzedać do sieci po niskiej stawce a potem odebrać z powrotem na swój normalny rachunek za prąd. Ale to było dawno i mogło być nieprawdą albo dotyczyć czegoś innego.

Możesz jeszcze dopowiedzieć na temat pompy ciepła? Kiedyś to rozważałem ale wychodziło na to że inwestycja jest bardzo duża (pompa z odwiertami) i zwraca się dopiero
  • Odpowiedz
Obecnie oddaje się do sieci nadwyżki energii i odbiera w zimie, nocy lub pochmurne dni 80% tego co się do sieci wprowadziło. (dla instalacji do 10kWp)

W dobie tanich paneli PV nie opłaca się robić gruntowych pomp ciepła z głębokimi odwiertami. Pompy powietrze - woda są znacznie tańsze, pobierają co prawdą więcej prądu, ale wystarczy na dachu dodać kilka paneli za 1000zł, a nie grube tysiące na odwierty.

Ogrzewanie pompą ciepła wychodzi
  • Odpowiedz