Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Prowadzę kilka sklepów na wsiach i powiem wam, że widać to, że rynek pracownika się skończył. Wcześniej szukałem pracownika do sklepu miesiącami, bo wszyscy woleli się zatrudnić np. w biedronce czy lidlu, które ostatnio zalały nasz region.
Od czasów zamrożenia gospodarki niemal codziennie ktoś przychodzi do sklepu i pyta czy nie jest potrzebna pomoc. Niektórzy nawet oferują się za 8-10zł na czarno.
Ja tam nikogo aktualnie nie potrzebuję, nie będę też obniżał wypłat dla pracowników, bo na razie sobie jakoś radzimy.

Boję się, że jeśli rząd nie podejmie szybkich działań to będziemy mieli straszny kryzys. Jak to jest u was? Też poszły zwolnienia? Na wsiach sytuacja zaczyna się robić dramatyczna, szczególnie że większość facetów z moich stron wyjeżdżała do Niemiec do pracy, a teraz nie mają takich możliwości.

#gospodarka #koronawirus #koronabusiness #bekazpisu #handel

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 12
szczególnie że większość facetów z moich stron wyjeżdżała do Niemiec do pracy


@AnonimoweMirkoWyznania: słuszne spostrzeżenie, zamknięcie granic to dla tych wsi dramat. Mało ludzi zdaje sobie sprawę z tego jak bardzo możliwość wyjazdu na zachód pomaga przetrwać najbiedniejszym regionom Polski, 3 miesiące tam wystarczą żeby godnie przeżyć na polskiej wsi pozostałe 9 miesięcy jeżeli założymy że dom i ziemia jest już własna.

Bez tego zaraz będzie dramat i całe gminy w
OgnistyEskimos: @loculi @Meybah Ale serio za takie pieniądze da się żyć. Obecnie zarabiam 4000 zł na rękę. Na mieszkanie wydaję 1000 zł, na jedzenie około 700 zł, co jakiś czas pójdę na jakiś koncert za 30-40 zł. Nie potrzebuję co rok kupować nowego telefonu, bo samsung s3, którego mam już kilka lat, naprawdę daje radę. Tak samo z ciuchami. Mam buty za 250 zł, w których chodzę już trzeci rok. Bluzę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
OgnistyEskimos: @loculi @Meybah Ale serio za takie pieniądze da się żyć. Obecnie zarabiam 4000 zł na rękę. Na mieszkanie wydaję 1000 zł, na jedzenie około 700 zł, co jakiś czas pójdę na jakiś koncert za 30-40 zł. Nie potrzebuję co rok kupować nowego telefonu, bo samsung s3, którego mam już kilka lat, naprawdę daje radę. Tak samo z ciuchami. Mam buty za 250 zł, w których chodzę już trzeci rok. Bluzę w