Wpis z mikrobloga

Mireczki ile szekli trzeba szykowac na plecak turystyczny 60-70l? Jak wchodze w neta to mi deutery za ponad tysiac wyskakuja xD a tyle to wynosi moj roczny budzet na wypady pod namiot/camping :p
Sa jakies sensowne firmy ktore nie kosztuja az tak wiele?

#turystyka #pytanie #gory #bushcraft
  • 10
  • Odpowiedz
@susi33: Nie ma co kombinować, najlepsza cena/jakość to tylko Decathlon. Inne marki albo są dużo droższe, albo różnie bywa z jakością, więc lepiej nie ryzykować.
  • Odpowiedz
@susi33: zobacz na plecaki z decathlonu. plecaki z deutera czy ospreya dużo kosztują z tym, że są one na lata i jednak większość chwali ich system nośny (sam mam z ospreya)
  • Odpowiedz
@susi33 decathlony mają beznadziejny system nośny, te szelki się same luzują. To trochę jak z wyborem butów- są hanwagi i Quetchua.
Zależy chyba od tego jak często będziesz go używał.
  • Odpowiedz
@susi33: Czasem na fejsbukowych grupach "militaria:sprzedam/kupię/zamienię" czy innych OLXach można dorwać używane plecaki w prawie idealnym stanie, gdzie po prostu ktoś kupił 3 lata temu, poszedł raz na biwak i leży. Ostatnio widziałem Reindeer'a za 450, także cebula fest się czasem trafi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MojWlasciciel: na długim dystansie że wiele godzin na plecach to może raz w roku, a tak to do 5km dziennie maks, czyli byłby godzinę półtorej na plecach dziennie
  • Odpowiedz
@susi33: przy takim użyciu i ograniczonym budżecie bierz decathlonowy, bo stosunek cena/jakość jest zdecydowanie najlepszy. TUTAJ jest przykładowa recenzja plecaka 70L. Marcin z kanału Bushcraftowy też kiedyś używał plecaka z decathlonu i raczej sobie go chwalił.
  • Odpowiedz
@susi33: Jak dobrze poszukasz i poczekasz na promocje, to Ospreya/Gregorego czy Deutera wyrwiesz w okolicach 500zł, jeśli mówimy o litrażu 60-70L.
Wspomniane przeze mnie wyżej trzy firmy to średnia półka cenowa i bardzo fajny stosunek cena/jakość. Kupujesz plecak na lata, z każdym krokiem w terenie doceniasz o ile jest wygodniejszy od tanich rozwiązań ze słabym systemem nośnym.

Jeśli chcesz coś tańszego, to tylko Decathlon, ale poczytaj opinie o poszczególnych modelach, bo
  • Odpowiedz