Wpis z mikrobloga

Cześć.
Mam 17 lat i chcialem założyć konti, pozwolenie od rodzica właściwie mam, ale nie mamy zbytnio mozliwosci jeździć po bankach.
Normalnie bez wahania wybrałbym mBank, z tym ze poki co możliwość podpisu umowy przez kuriera nie jest dosyepna...
Orientuje się ktoś zatem może czy jest jakiś bank, w którym osoba niepełnoletnia może mieć konto przez kuriera, który przychodzi z umową? A jeśli nie, wie ktoś ile czasu może jeszcze upłynąć, nim w mBanku znów będzie możliwość podpisania umowy przywiezione przez kuriera?
Z góry wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi #koronawirus #mbank #niepelnoletni
  • 22
@Uzytkownik01: Generalnie patrzyłem kilka różnych banków. W przypadku za równo BP czy tez Pekao SA cała procedura może być prowadzona tylko w punkcie bsnkowym w przypadku osób niepełnoletnich. Z tego co zauważyłam, to wiekszosc banków tak ma, jak nie wszystkie. No oprócz tego mBanku
@MojWlasciciel: Tak, jak pisałem u góry - nie mam zbytnio możliwość jazdy do miasta ekstra te 30 ponad kilometrów, razem z moją msmą, ktora pracuje dość ciężko i też nie chce jej się jeździć specjalmie
Dlatego właśnie zależy nam na możliwości podpisania umowy za pośrednictwem kuriera.
@xWiteQx dzwoń na infolinię i zapytaj czy musi być ktoś dorosły przy podpisaniu umowy, a do miasta możesz przecież sam pojechać. Masz już ograniczoną zdolność do czynności prawnych, taki drobiazg jak otworzenie konta powinieneś móc zrobić. Może starczy tylko pisemne zezwolenie od rodziców z numerem ich dowodu.
@Uzytkownik01 a to niby dlaczego? Przesiadłem się kika lat temu z ing i uważam ten ruch za najlepszy w mojej "bankowej" karierze. Świetna karta kredytowa, całkiem fajne konto bieżące, obsługa też ok.
Rakowe są pko, alior i ing.
@xWiteQx a rodzice gdzie mają konto? Z tego choć widzę samodzielnie (przez internet) możesz otworzyć konto tyko w mBanku i pko bp, najwyżej po skończeniu 18roku życia zmienisz bank jak znajdziesz lepszą ofertę.
Z dwojga złego lepiej wybrać mBank.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TatoAktywny: O ironio. Nie dość, że mam konto w państwowym banku to jeszcze z deficytem ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@xWiteQx: Na twoim miejscu brałbym ING albo mBank bo tam nie masz opłaty za kartę jeśli nie wykonasz transakcji kartą. Teraz zależy gdzie masz bliżej oddział, bo faktycznie mBank nie ma zbyt rozbudowanej sieci placówek a za to ING ma już większą sieć.
j.....r - @TatoAktywny: O ironio. Nie dość, że mam konto w państwowym banku to jeszcz...

źródło: comment_1587908738TbbOF44FfooyH0we49jABa.jpg

Pobierz
@xWiteQx: i tutaj znów powtarzam że zalezy mi na tym aby kurier przywiózł umowę. Obecnie ani w mBanku ani w ING nie jest to możliwie
I nie bez powodu piszę, że to zależy gdzie masz bliżej oddział. A jeśli mogę zapytać to jakie oddziały masz najbliżej jakich banków oprócz Pekao i PKO BP bo one praktycznie wszędzie są, czy jakikolwiek oddział banku jest oddalony 30 km od twojego miejsca zamieszkania. I
@janrouter: W sumie wszędzie mam daleko tak naprawę . Tym bardziej, że ciężko z mamą, która ciągle pracuje.
Jesli chodzi o kuriera, to nie jestem przekonamy czy to nie ma racji bytu szczerze mówiąc
Nie wiem czy lepsze jest jeżdżenie po bankach, rozmawianie z ludźmi żeby utworzyć Konto, czy szybkie załatwienie sprawy kurierem...
@xWiteQx: A jak otwierałem konto w mBanku w oddziale w wieku 16 lat to mówiłem prosto z mostu chcę założyć eKonto, dajesz dowód czy też legitkę mama daje swój a założenie mi konta nam zajęło około 20 minut a karta była na trzeci dzień. Oczywiście nie wiadomo jak będzie wyglądać teraz. ING też niezbyt długo a PKO trochę więcej czasu zajmowało te otwarcie konta.