Wpis z mikrobloga

(legalna!)


@joffie: dobrze wiemy co jest celem b2b. Ucieczka od opodatkowania dochodów. Robi się tą samą pracę co koledzy na UoP, w tych samych godzinach, etc... A gdy były próby zdelegalizowania tej formy krypto stosunku pracy to podniósł się wrzask. Liczymy na dobrą służbę zdrowia, wysokie emerytury ale zapominamy że nie ma innej opcji niż uzyskanie tego dzięki płaceniu podatków, a te - w przypadku b2b - są mocno regresywne (więcej
@wiaderkoo: Bzdura, powiązane hasła to "tarcza antykryzysowa" itd. Na frazy typu "pożyczki online" czy "chwilówki" jest spadek. Ludzie szukają info odnośnie pożyczki 5k dla samozatrudnionych.
Aktualnie Państwo przeznacza kasę nie na służbę zdrowia (co aktualnie teraz mocno widać), a na transfer socjalny więc czemu o tym nie wspominasz?


@joffie: a bez transferów socjalnych przeznaczało na...? Kazdy chce dobrej sluzby zdrowia ale kazdy zapomina ze mamy najnizsze skladki wsrod panstw UE.

Ehh, znowu ten argument "mniej % płacisz". Co z tego, że w rzeczywistości płacę 4-5 razy więcej niż ta kasjerka, ale płacę mniej procent. A czy
po tym zdaniu „a bez transferów socjalnych przeznaczało na” nie chce mi się z Toba gadać, bo widać ze ta rozmowa nie ma sensu. W dupie mam to, ze poprzedni rząd również przepieprzal kasę i ten argument jest na miare TVP „a za peo”. Jeżeli zamiast oszczędzać, przeznaczać na służbę zdrowia, inwestycje itd rząd kupuje za moje pieniądze swoje głosy to ja w dupie mam płacenie większej kwoty.


@joffie: zapytam inaczej