Wpis z mikrobloga

Mireczki od #linux
Kurzył mi się stary komputer, więc postanowiłem zainstalować Ubuntu w wersji 18. Chcę się teraz nad nim trochę poznęcać i pytanie co proponujecie na nim zrobić ciekawego. Dodam, że w swoim życiu nie pracowałem za dużo na linuchu, ale chcę zacząć zgłębiać tajniki tego systemu
  • 16
@fatboy77: system jak system nie wiem czemu ty chcesz się nad nim znęcać.

Może serwer z DNS czy innymi pierdołami? Albo centrum multimedialne i pod telewizor?
@ruum myślałem, żeby skonfigurować system w ten sposób, żebym mógł wrzucać tam pliki z drugiego komputera, plus podłączyć do linuxa drukarkę i drukować przez sieć. Sensu za dużo w tym nie ma, ale po prostu chciałbym się trochę pobawić
@fatboy77: Tylko pamiętaj jak komputer będzie działał 24h to prąd cena prądu ci podskoczy.

Jeszcze dysk kiedyś ci może w tym serwerze paść i może być kłopot jak coś ważnego będziesz miał.
@fatboy77: Zrobić możesz wszystko. Jezeli chcesz się trochę linuxa nauczyć, to tak, jak paru mirków wspominało wcześniej - zainstaluj Arch Linux. Nawet jak z niego nie korzystasz z resztą to wiki archa jest świetnym źródłem wiedzy.