Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzieju41: akurat Mireczku moje doświadczenia z rukolą nie były zbyt udane, ale może zwyczajnie za mało jej posiałem. 2-3 nasionka do jednego koszyczka w hydroponice to pewnie za mało na na obfity zbiór. Może na dużej powierzchni i siane do ziemi daje lepszy efekt.
@vipperek Wygląda super. Masz jakieś specjalne urządzenie do hydroponiki? Czy jak to wygląda? Od jakiegoś czasu się zastanawiam nad tym rozwiązaniem, ale te specjalne urządzenia zazwyczaj wymagają specjalnych wkładów i zniechęciło mnie to. Podpowiesz coś ze swojego doświadczenia?
@measure: Ja kupiłem gotowy zestaw Ikea Vaxer i mogę polecić, jak widać można osiągnąć niezłe efekty. Jak masz nasłoneczniony parapet to się obędzie bez sztucznego światła. Wystarczy pojemnik z wkładkami za 2 dychy: https://www.ikea.com/pl/pl/p/vaexer-zestaw-wkladek-do-upraw-30318728/. Do tego potrzebujesz jakiś żwirek i watę mineralną albo cokolwiek, na czym wykiełkują nasiona no i nawóz. Wszystkie te rzeczy można też dostać w ikei razem z pojemnikiem, albo w zwykłym ogrodniczym. I tyle, siejesz, sadzisz sadzonki
@vipperek: Efekty masz rewelacyjne, moją uwagę przyciągnęło właśnie zdjęcie :) Oglądałam nawet kiełkownicę, ale tak jak piszesz - zajmuje miejsce, parapety są jednak dość wąskie. To, co na Twoim zdjęciu, to dokładnie to, co mi się marzy :) Próbowałam w ziemi, w doniczce na balkonie, ale dałam do zbyt głębokiej donicy i padło. A tu prościej, czyściej, mniej miejsca - no rewelacja!
@vipperek: Połowę anglojęzycznego youtuba obejrzałem żeby znaleźć info które wrzuciłeś na mirko. ( ͡ ͜ʖ ͡)
Sam właśnie uruchomiłem vaxer. Mam pojemnik ten podstawowy do uprawy i piach, watę i nawóz z serii.

Kiełkujesz kilka tych kawałków wełny w jednym pojemniku czy masz takie małe pojedyncze? Przykrywasz plastikiem?

Najbardziej zależy mi właśnie na sałacie. Hodujesz z mieszkanek czy sam wybierałes gatunki? Któreś szczególnie warte polecenia?
@RubelTransferowy To ze zdjęcia to jakiś pierwszy lepszy mix sałat, który żona zgarnęła z półki w sklepie... Wrzuciłem po kilka (3-4) nasion na jeden kawałek wełny, wszystkie 8 kawałków wełny w jednym pojemniczku plastikowym z wodą (bez nawozu). Nie przykrywałem, wykiełkowały normalnie. Jak urosną ładne kiełki to przekładam do koszyków i do właściwego pojemnika.