Wpis z mikrobloga

Ostatnio na parkingu ktoś uszkodził mi autko, no nic, zdarza się. Oświadczenie, polisa itp, wydawało się, że pójdzie gładko, a tu taka sytuacja. Zgłaszam szkodę przez stronkę zaznaczam formę bezgotówkową, później w rozmowie telefonicznej potwierdzam taką formę realizacji szkody i dostaję info, że skontaktuje się ze mną warsztat od nich i ustalimy kiedy, co i jak. Mija kilka dni i telefon, że potrzebują jeszcze zdjęcia itp więc dosłałem. Tego samego dnia na podstawie zdjęć typek robi wycenę, wysyła decyzję o przyznaniu kasy i przelewają pieniądze na konto? Oczywiście kwoty porażają, bo za malowanie błotnika 90zł, a zderzak za 120. Napisałem już odwołanie, ale nie wiem jak to długo może z nimi potrwać bo widać chcą ostro przyciąć na kasie i pewnie liczą, że jednak wezmę tą kasę i "zrobię" auto za to. Czy po przesłaniu przez nich pieniędzy i po decyzji mogę oddać auto i bezgotówkowo zrealizować naprawę? ¯\_(ツ)_/¯
#ubezpieczenia #januszebiznesu #samochody
  • 10
@b_u_n_c_o_l: Ja jebię, skąd w ogóle takie ubezpieczalnie bierzecie? Ja niedawno (bez żadnych odwołań) dostałem ponad 2k za uszkodzenie, którego nawet nie robiłem, bo mi się nie chciało ( ͡° ͜ʖ ͡°) i odpowiadając na pytanie - możesz zmienić sposób rozliczenia.
@aksal89: Dobra, to działam tak :) Z ciekawości to robię z OC sprawcy, a konkretnie Uniqa. Wiedzą, że naprawa plus auto zastępcze wyjdzie dużo drożej więc kombinują. A jak to teraz będzie wyglądało z kasą, którą wysłali? Sami się upomną czy trzeba samemu wysyłać?
@Heady1991: No już się odwołałem, ale znając opieszałość może być ciężko. Może liczą, że wezmą mnie na przetrzymanie i za tą kasę jednak zrobię auto....ogólnie szkoda gadać. Dwa razy mówione, że bezgotówkowo, a oni i tak walą w przysłowiowego ch***