Wpis z mikrobloga

http://www.wykop.pl/link/1617647/nieznane-izolowane-plemie-w-amazonii-zobaczyli-ich-po-raz-pierwszy/#comment-16777425

Wolność - zgodnie z definicją wykopków to życie w neolitycznej wspólnocie plemiennej, przymieranie głodem, codzienna walka o byt na śmierć i życie czy 50% szans na to, że twoje potomstwo umrze przed osiągnięciem 6 roku życia. Tak własnie wolność widzi wykopek.

#shitwykopsays ##!$%@?
  • 59
@Aleksander_Newski: nikt nie zmusza ich do płacenia podatków, harowania na polityków i stworzone przez nich niewydolne systemy finansowe. Są wolni od cywilizacji konsumpcjonizmu, seksu i pieniędzy. Owszem, muszą liczyć tylko na siebie, muszą pracować i polować by żyć ale może mimo tego są szczęśliwsi niż rzesze ludzi, którzy wyrzekają się urlopów bo ich jedynym celem jest awans w korpo.
@Tamerlan: @archlinuxuse @informatyk r: brak dostępu do osiągnięć technicznych współczesnego świata? Brak możliwości wyboru ? Konieczność życia w tak okrutnych warunkach ?

Niemal zawsze kiedy takie plemiona stykają się z cywilizowanym światem to starają się stać jego częścią. Wolą przy mniejszym wysiłku najeść się do syta, wolą żeby ich dzieci nie umierały zaraz po porodzie, wolą nie umierać w wieku 30 lat z powodu chorób, które współczesny świat już dawno wyleczył
Ja wiem, że literatura i popkultura tworzy obraz takich ludzi jako wolnych i żyjących w radości i w zgodzie z naturą. Ale warto jednak czasem spojrzeć na to obiektywnie.
Ja wiem, że literatura i popkultura tworzy obraz takich ludzi jako wolnych i żyjących w radości i w zgodzie z naturą. Ale warto jednak czasem spojrzeć na to obiektywnie.


@Aleksander_Newski: to nie żaden wymysł popkultury. Prawie od zawsze istniała pewna grupa ludzi, którzy gotowi byli wyrzec się osiągnięć i przyjemności współczesnego im świata i żyć gdzieś na odludziach. Żeby być wolnym wcale nie trzeba korzystać z wynalazków techniki i żyć 120