Wpis z mikrobloga

#fotowoltaika #pge

Mam pytanie odnośnie dokumentów, czym sie rózni a) od b) , tak po polsku prościej jesli mozna

1. Zgłoszenie + załączniki
a) schemat instalacji elektrycznej obiektu przedstawiający sposób podłączenia mikroinstalacji; w przypadku, gdy zgłaszającym jest przedsiębiorca, układ połączeń powinien zawierać układ pomiarowy energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji zgodny z wymaganiami PGE Dystrybucja S.A.
b) Specyfikacja Techniczna dla instalacji fotowoltaicznej – wypełniany dla źródeł fotowoltaicznych,
c) elektryczny schemat instalacji z wewnętrznym źródłem,

Czy ktoś jest mi w stanie to zweryfikować? Żebym nie musiał przewalać papierami?
  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zibizz1: najprawdopodobniej a) to najzwyklejszy schemat od złącza kablowego aż do paneli poprzez falowniki, rozdzielnie itp. B) natomiast to karty techniczne dostarczane razem z urządzeniami bądź na stronach producentów / dystrybutorów. Możesz dodać jakieś deklaracje zgodności, certyfikaty CE. Akurat w tego typu wnioskach się nie specjalizuje ale tak mi się wydaje będzie poprawnie
  • Odpowiedz
a) c) miało być ale nie ważne bo dalej jest juz tylko "schemat instalacji" i dokumenty urządzeń

brakuje mi jeszcze:
1. przewidywany czas eksploatacji
2. prąd znamionowy wejsciowy falownika (fornius symo 8.2)
3. prad wyjsciowy min/max falownika
  • Odpowiedz
@zibizz1: jak cię to interesuje

jestem w PGE, rejon energetyczny mińsk mazowiecki. Teraz wszystkie punkty obsługi pozamykane, #!$%@? się można dodzwonić. Wysłałem najpierw maila - czy można zrobić zgłoszenie mailem. Odpowiedź na dzień następny - można
No to wysyłam, grubaśny pdf z tymi wszystkimi zeskanowanymi dokumentami, 16MB. W treści proszę o potwierdzenie "czy doszło". Nie wiadomo przecież, czy takie coś przepuszcza serwer mailowy, czy nie wytnie tego itd.
Cisza.
Pytam się za kilka dni, czy doszedł taki mail z dnia takiego to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@globalbus: dzięki,
Próbowałem dzwonić w czwartek cisza
Pojechałem wczoraj jest kartka z mailem i numerem telefonu
Wysłałem maila z PDFami sprzętu i skanami moich dokumentów to mi właśnie odpisali że nie ma numerów dokumentów i parafek i że mam wysłać poprawione. I że mam dostarczyć też oryginały po koronawirusie
PGE Żyrardów
  • Odpowiedz
@globalbus: Wszystkie strony ponumerowałem i podpisałem (37 stron) następnie zeskanowałem i wysłałem w 2 plikach plus link do weetransfer w razie gdyby był problem z załącznikami razem 12.5MB
  • Odpowiedz
@zibizz1: dzisiaj wymienili mi licznik na norax3
Elektryk nie za wiele wie co się tam teraz dzieje, dostaje zlecenie na montaż i tyle go tam obchodzi. W sumie się nie dziwie, chwalił się wiekiem 67 lat, więc może mieć "#!$%@?" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@globalbus: a możesz napisać ile dni pomiędzy wysłaniem zgłoszenia a wymiana licznika? I jakie kroki jeszcze trzeba zrobić?
Z PGE obrót trzeba się kontaktować? Kiedy?
  • Odpowiedz
@zibizz1: zgłoszenie 20.04, elektryk zlecenie otrzymał 30.04 przed majówką.

Wedle PGE Obrót (ci odpisują na maile)

w imieniu PGE Obrót S.A. informuję, że po odebraniu instalacji fotowoltaicznej lokalny oddział PGE Dystrybucja przekazuje do Sprzedawcy dokumenty, na podstawie których przygotowywana jest umowa dla Klienta. Umowa wysyłana jest pocztą na wskazany wcześniej adres do korespondencji.
  • Odpowiedz