Wpis z mikrobloga

Miał ktoś z was problem z ciągłym zmęczeniem i odkrył co jest jego przyczyną?
Do tego mam problemy z pamięcią i koncentracją. Jak coś robię to zapominam co gdzie położyłem i myli mi się wiele rzeczy, myślę co innego robię co innego.. Jeszcze mam takie napadowe zaburzenia wzroku, trudno jest to opisać, ale na przykład obraz mam taki jakbym przez jakiś czas patrzył na mocne źródło światła, a później na coś innego. Często jest to połączone z takimi dziwnym bólem głowy, jakby za okiem.
Z rok temu robiłem morfologię i wszystko było w normie. Dostałem też skierowanie do neurologa, on mnie skierował na rezonans i EEG. Przy wywiadzie po tych badaniach zapytał czy jak się rodziłem to były problemy, ale tego niestety nie mam jak się doweidzieć.
Neurolog przepisał małą dawkę leku Normeg i Lucetam, który się już skończył.
Mam jeszcze problem z bólem kolan i ich ciągłym strzelaniem, nie wiem czy to ma powiązanie z powyższymi.
Miałem nadzieje, że teraz jak przez miesiąc nie bedę pracował to mój organizm trochę odżyje. Teraz moge spać ile chcę, a i tak jak się obudzę to po kilku godzinach mam ochotę się znów położyć.
Może to #borelioza może #tarczyca. Chociaż na morfologi TSH bylo ok.
Musze jakoś zwalczyć to bo mam 27 lat, a czuję się jak emeryt. Nawet nie chce mi się do znajomych chodzić, bo trochę z nimi posiedze i zmęczony jestem i już wolę iść do domu. Trochę #depresja już mnie atakuje i stwierdzam, że jak tak się mam z tym męczyć to już lepiej nie żyć, bo co to za życie (wiem, niektórzy maja gorzej, ale i tak mnie to niszczy). Sąsiad ma prawie 60 lat i po pracy sobie coś działa koło domu, a ja po pracy idę spać bo nie daje rady senności pokonać kawą, ani zimnym prysznicem, a pracy nei mam ciężkiej.
Przestałem palić papierosy, alkoholu ostatnio tez prawie nie piję. Miałem straszne kace i szybko traciłem pamięć jak piłem.
Staram się suplementować magnez i witaminę D.
Liczę na jakieś rady i jeszcze staram się dostać do lekarza rodzinnego, może coś doradzi. Chociaż przy tej pandemii to nie wiem czy sie uda dostać.
Wiem to portal ze śmiesznymi obrazkami, ale różni ludzie tu siedzą :)
#medycyna #zdrowie
  • 24
@monarchy88: Staram się robić pompki, przysiady, podciągam się na drążku, albo chociaż trochę na nim zwiasam. Ostatnio starałem się trochę koło domu robić więc jednak jakoś aktywniej było. Raz w roku koniecznie musze wejść na Śnieżkę, niedawno na nartach nawet byłem. No ale są takie dni, że po prostu nie ma sił. Staram się być aktywny, może nie jakoś regularnie, ale coś tam robię.
@mikwiat: wzrok mam dobrze przebadany, bo robiłem korekcję wzroku i tam nic nie wykryli, a to zaburzenie było przed i jest też po operacji
@monarchy88: przebadam się
@zrobie_tu_porzadek_: ten rumień po jakimś czasie zanika chyba, więc mogłem nawet go nie zauważyć, a kilka kleszczy w życiu miałem.
Zaraz wrzuce zdjecie wynikow..
@zly_wuj: No wlasnie ja juz miesiac w domu siedze i tez myslalem ze odpoczne od pracy i
@kamilry123 objawy neurologiczne też mogą być późnym objawami odkleszczowego zapalenia mózgu, jeżeli przechodzileś coś na zasadzie ciężkiej grypy przed rozpoczęciem tych wszystkich objawów, ale mam nadzieję że to nie będzie taka diagnoza. Trzymam kciuki i daj znać Mireczku jak się więcej dowiesz.