Wpis z mikrobloga

Mirki ktoś pracował w Holandii i w Polsce i się rozliczał w Holandii? Przysługuje jakiś zwrot podatku jeżeli pracowałeś w tych dwóch miejscach powiedzmy 2 mies w Holandii, a resztę w Polsce?
#holandia #podatki
  • 17
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Bolec1: to zależy od wielu rzeczy. Ja z tego co pamiętam kilka lat temu za wakacyjna pracę w szpitalu w DE dostałem pare groszy bo jako student byłem na jakiejś śmieciowej umowie i niewiele odprowadzal pracodawca. Idzie to wyliczyć jak masz ichniejszego pita przy sobie
  • Odpowiedz
  • 1
@Bolec1 nie słuchaj, co pisze @posepny1. Nic nie musisz. W Holandii nie ma obowiązku składania zeznaia podatkowego. Chyba, że dostaniesz wezwanie od ichniejszego urzędu skarbowego. Poczytaj o zasadzie 90% dochodów w roku kalendarzowym.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dronte: nie mówię że jest obowiązek ale jak się przepracuje w danym roku nawet kilka dni to może przysługiwać zwrot i wtedy można jak najbardziej się rozliczyć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@posepny1: on mówi o rozliczaniu w Holandii a nie w Polsce. Po pierwsze masz 5 lat na rozliczenie się.
Po drugie jeśli nie byl zameldowany cały rok kalendarzowy w NL belasting będzie wymagał od niego zaświadczenia z urzędu skarbowego w PL, że w danym roku więcej zarobił w NL więcej niż w PL. Nie masz bladego pojęcia o czym mówisz
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bartek915: chciałeś wyjść na specjalistę z tymi trudnymi słówkami ale nie pojszło. To co piszesz w czym przeszkadza żeby się rozliczył w Polsce i Holandii i dostał zwrot (o ile mu przysługuje) o co pytał w pierwszym poście?!
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bartek915: jakie więcej zarobił w nl niż w pl? Odprowadzal tam podatki? Jeśli tak to nikt nie będzie sprawdzał czy więcej odporwadzil w PL czy w NL tylko ile mu się należy zwrotu za to co przerobił tam
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bartek915: to moze źle zrozumiałem ale na chłopski rozum to jeśli jesteś Polakiem i pracowałeś w Nl i Pl to najpierw rozliczasz się w Holandii(albo niederlandach ( ͡° ͜ʖ ͡°)) a potem w Polsce i dopiero w Polsce przysługuje jakiś zwrot
  • Odpowiedz
  • 1
@posepny1 najpierw rozliczasz się w PL składając pit 36 z załącznikiem ZG. Następnie (po zaakceptowaniu Twojego zeznania) w polskim urzędzie skarbowym podbijasz dokument, który się nazywa Inkomensverklaring i dopiero wtedy rozliczasz się się w holenderskim urzędzie skarbowym.

Jeśli tak to nikt nie będzie sprawdzał czy więcej odporwadzil w PL czy w NL.

Nie prawda. OP ma obowiązek przedłożyć Inkomensverklaring.
  • Odpowiedz
  • 0
to moze źle zrozumiałem ale na chłopski rozum to jeśli jesteś Polakiem i pracowałeś w Nl i Pl to najpierw rozliczasz się w Holandii(albo niederlandach ( ͡° ͜ʖ ͡°)) a potem w Polsce i dopiero w Polsce przysługuje jakiś zwrot


Nie prawda. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.
  • Odpowiedz
  • 0
@posepny1 nieprawda jest to, że najpierw rozliczasz się w NL, a potem w Polsce. Jest odwrotnie. Oraz to, że Holandia nie będzie sprawdzać ile zarobiłeś i odprowadziłeś podatku w innych krajach. Zniżka podatkowa algemene heffingskorting jest odliczana proporcjonalnie. Musisz się do niej kwalifikować, czyli 90% lub więcej dochodów musi być z Holandii.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dronte: oczywiście że będą sprawdzać. Ja przykładowo byłem któregoś roku w Holandii jedynie kilka tygodni a reszta w Niemczech i Polsce i dostałem parę stówek euro zwrotu
  • Odpowiedz