Wpis z mikrobloga

Hej wszystkim. Zastanawiam się jak to jest z tym #antynatalizmem. #antynatalizm zakłada, że należy się powstrzymać od przyjemności posiadania dzieci, bo sprowadzanie dzieci na świat to ryzyko, cierpienie.

A dlaczego te osoby nie są weganami? Wspierają przemysł, który bardzo krzywdzi zwierzęta, no ale KiEłBaSkA taka dobra, więc nie chcą się powstrzymywać, i powodują niewyobrażalne cierpienie.

Ale najeżdżają na innych że nie mogą się powstrzymac od bObaSKa.
Wygląda mi to na skrajną hipokryzję.
Proszę o kulturalne i logiczne odpowiedzi

Pozdrawiam.
  • 102
  • Odpowiedz
@macgajster:

tylko jeśli przed własnym urodzeniem zapytasz uciśnione przez ciebie w przyszłości istoty o to, czy obrażą się za to.


Że co? Mówimy o rodzeniu innych, a nie swoich narodzinach, na które nie mamy
  • Odpowiedz
@HAL__9000:

Że co? Mówimy o rodzeniu innych, a nie swoich narodzinach, na które nie mamy wpływu.

No to cierpisz w końcu czy nie? Zdecyduj się.

Już paul ci zasugerował dlaczego, ale widzę, że jesteś zbyt mało lotny, by to
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Melee_Creep: Ale wiesz, ze widzisz to cierpienie tylko i wylacznie dlatego ze chcesz je widziec? To tylko obiekt ktoremu nadajesz ceche. Jesli je tak zauwazasz to odpowiedz mi, czym jest to cierpienie?
  • Odpowiedz
@3zMK2:

widzisz to cierpienie tylko i wylacznie dlatego ze chcesz je widziec


Nie. Cierpienie jest alarmujące, ono samo wychodzi na pierwszy plan w percepcji. Czy da się przypadkiem usiąść na gorącym piecu i nie zauważyć jego gorąca przez gapiostwo zamiast odskoczyć jak dosłownie oparzony? (poza przypadkami analgezji
  • Odpowiedz
@Melee_Creep:

Nie. Cierpienie jest alarmujące, ono samo wychodzi na pierwszy plan w percepcji.

To co opisujesz to ból fizyczny. Nie wiesz więc nawet o czym piszesz.

To taki stan, gdy niefajnie jest. Poznasz jak poczujesz.

Niefajnie, to znaczy jak? Co mam poczuć skoro emocje to tylko projekcja obiektów w umyśle?
  • Odpowiedz
@julaa324: ja wychowam może ale czy ono wychowa? Czy 10 pokoleń kolejnych będzie dalej weganami? Bardzo mała szansa. Poza tym nie da się być 100 procent weganinem, chyba że żyjesz w jaskini. Ale fizycznie sprawdzić każdy jeden kosmetyk, czy środek czyszczący, substancje, szczepionki, leki. Nie da się, zawsze coś będzie testowane na zwierzętach albo zawierało produkty odzwierzęce. Więc rodzenie dzieci jest zawsze nieweganskie.
  • Odpowiedz
@paul772: "hmm... czyli moge zabić celowo jednego kota, a potem celowo 2 koty uchronić przed śmiercią i to zabicie jest uzasadnione?"

nie, ponieważ nie powinno się nikogo celowo zabijać.

"Weganin płodząc człowieka, musi rozumieć ze na 100% istnienie jego dziecka będzie powodem śmierci innych istnień, tak po prostu funkcjonuje
  • Odpowiedz
@HAL__9000: "Jesteś jednym z tych, którzy muszą je odczuć na własnej skórze, żeby się o nim przekonać. Kwestia czasu."

Nie starasz ludzi, bo nie masz pojęcia jak będzie.
  • Odpowiedz