Wpis z mikrobloga

Mam pytanie o przebieg zajęcia i licytacji komorniczej. Ogólnie z tego co słyszałem jak ktoś ma długi to zgłasza się do sądu, potem komornik szuka z czego można ściągnąć pieniądze, zajmuje np. nieruchomość i wystawia na licytację. Ciekawią mnie właściwie 2 rzeczy. Po pierwsze, co się dzieje zanim tą osobę zlicytują, kiedy jest breaking point, że wjeżdża komornik. Druga sprawa to dlaczego komornicy udostępniają swoje licytacje na różnych portalach z ogłoszeniami? (oczywiście jest info, że do nabycia w drodze licytacji, ale za ogłoszenia na wielu portalach trzeba ładnie zapłacić, stąd ciekawy jestem jak to działa)
#prawo #komornik #nieruchomosci
  • 4
@xDrope:

za ogłoszenia na wielu portalach trzeba ładnie zapłacić

I płaci za to dłużnik bo komornik sobie to wlicza w "koszty egzekucyjne"

Kiedy jest breaking point

Idziesz do sądu, po rozprawie dostajesz nakaz zapłaty. Z tym idziesz do komornika. I tyle.
Kiedy coś zabiorą i sprzedadzą to zależy od masy czynnikow, chęci samego komornika, upierdliwości wierzyciela, kwoty długu.
I płaci za to dłużnik bo komornik sobie to wlicza w "koszty egzekucyjne"


@jatylkozapytac: myślałem, że mają z tego % dlatego tak robią ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Idziesz do sądu, po rozprawie dostajesz nakaz zapłaty. Z tym idziesz do komornika. I tyle. Kiedy coś zabiorą i sprzedadzą to zależy od masy czynnikow, chęci samego komornika, upierdliwości wierzyciela, kwoty długu.


Czyli jak np. czyjaś JDG jest mi winna
I płaci za to dłużnik bo komornik sobie to wlicza w "koszty egzekucyjne"

myślałem, że mają z tego % dlatego tak robią ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@xDrope: @jatylkozapytac: Najczęściej to nie jest inwencja komornika tylko wierzyciela. Wierzyciel płaci za wystawienie na serwisach bo liczy na zainteresowanie + szybszą licytację = szybsze odzyskanie długów. Ewentualnie potem jest to odciągane ale też zależy jakie koszty i nie zawsze.
@xDrope: 1. Trudno mówić o break pointcie, po uzyskaniu tytułu wykonawczego moment złożenia wniosku do komornika uzależniony jest chyba od cierpliwości i zawziętości wierzyciela. Czas od złożenia wniosku do licytacji nieruchomości z uwagi na procedury liczony jest w miesiącach.

2. Na wniosek i koszt strony komornik może zarządzić ogłoszenie we wskazany przez nią sposób. Na różnych dziwnych stronach ogłoszenia pojawiają się najczęściej z inicjatywy wierzycieli jak i samych właścicieli stron. Wystarczy