Wpis z mikrobloga

Mirki, jeżeli mam jednoosobową działalność gospodarczą na podatku liniowym + przychody poza działalnością to powinienem wysłać 2 PIT-y (PIT-36L, PIT-37) czy wszystko na jednym (PIT-36L)? Jeżeli dobrze rozumiem to co tutaj napisali, to 2? https://www.e-pity.pl/abc_podatki/deklaracje/pit_36l/

I drugie pytanie - jeżeli by się okazało, że muszę złożyć 2 PIT-y to na PIT-36L identyfikuję się NIP-em. A na PIT-37 jak? Też NIP czy PESEL?
#podatki #pit #finanse #pieniadze
  • 2
PIT-37 rozliczasz peselem i PIT-36L rozliczasz NIPem. Upewnij się tylko, że te przychody, które osiągasz z działalności możesz opodatkowywać na liniowym. Jeśli świadczysz usługi na rzecz pracodawcy, który Cię zatrudnia albo wystawiasz FV na spółkę w której jesteś w zarządzie to nie możesz rozliczyć tego na liniówce
@srebrnerachunki: Dzięki za odpowiedź. Z liniówką nie ma problemów i nie dotyczy mnie żaden z tych 2 przypadków. Zastanawia mnie tylko ten PESEL/NIP, bo kiedyś dzwoniłem z takim pytaniem do urzędu i odpowiedź była, że w obu przypadkach NIP (bo przy jednoosobowej działalności nadal jestem osobą fizyczną a nie nowym bytem prawnym a jak mam NIP to mam użyć tegoż).