Wpis z mikrobloga

@mateusz-zurek: przed wrzuceniem do lodówki na finalne wyrastanie, zrób kilka razy "stretch and fold" i łącznie fermentuj na blacie przez 4-6h. Możesz też krócej fermentować na blacie, zostawić na 24h w lodówce, wyjąć, uformować, znów do lodówki na 24h i dopiero wtedy do piekarnika. Wyrastanie najlepiej w koszyku, a przy formowaniu staraj się wytworzyć napięcie na powierzchni chleba (hasło: tension pull).
@enceladus71 dziękuję.
Przyszły mi koszyki.
Jak wstawiasz do lodówki w koszyku to czymś przykrywasz?
Mam no-ftost i obawiam się, że za bardzo wysuszy.

Stosowałem technikę "stretch and fold" ale albo mam złe wyrobione ciast albo coś innego robię nie tak gdyż nie widzę efektów.

Popraw mnie jeżeli coś nie tak myślę.
Wydaje mi się, że powinienem
- wyrobić ciasto tak aby dało się rozciągnąć do ciekiej warstwy bez pekania
- odstawić aby
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mateusz-zurek: obejrzyj filmy ktore podlinkowalem wyzej, metoda jest troche inna. Generalnie po wymieszaniu maki z zakwasem od razu robisz stretch and fold w odstepach 15-20 minut. Potem reszta tzw bulk fermentation czyli po prostu zostawiasz przykryte na blacie. Potem formowanie, koszyk, lodowka i pieczenie.

Ja w lodowce przykrywam folia aluminiowa bo nie mam duzego worka na caly koszyk. Samego ciasta jakos mocno na poczatku nie wyrabiam. Stretch and fold + czas