Wpis z mikrobloga

Myślę nad sprzedażą #bmw #e39 530D i kupnem #e60 523i/525i. Sedan, manual, tempomat, xenon, byle nie szary, mile widziany szyberdach (ale przeżyje bez) i mile widziane ciemne wnętrze (szczerze nie wiem czy jasne zdżierże xD). Bez rdzy, lub bez przesanydch oznak rdzy. Przedift/polift bez znaczenia, mpak bez znaczenia, budżet 20-25k. Da się coś sensownie znaleźć? Raczej sama benzyna bez lpg. Jaki 523/525 jest godny uwagi jeżeli chodzi o 1. Trwałość, 2. Spalanie? Bo nasrali tych jednostek w E60...

Obecne E39 lubię, ale wsadziłem w nie już prawie 20 koła, kupiłem za 11, wyposażenie jest dokładnie jakie chciałem, ale przydałoby się zmienić na coś nowszego, bo i tak teraz będę wsadzał 4 lub 5 tysięcy w blacharkę. Spalanie w trasie w obecnej koło 5 się zamykam, co 1400-1500km na stacje musiałem zjeżdząć, po mieście 1000km na jednym baku, jak to wygląda w benzynowej E60?
  • 25
@damian_co_dalej: Młodsze, no i silniki nie top co było, a coś pośredniego. Ogólnie porównując do Audi czy Merca to wszystko wychodzi podobnie w serwisowaniu. Może jedynie Seat Toledo 1.8T (ale to też już stare śmiecie) by taniej zawieszenie wyszło, bo belka z tyłu, ale tak to już w Exeo to pewnie też serwis podobnie wyjdzie. Do tej pory auto kupowałem tak - ustalałem filtry, patrzę zostało mi 1 auto na całe
Młodsze, no i silniki nie top co było, a coś pośredniego.


@Ropasiak: e60 ma problemy z elektroniką, modułami, drogi zawias. Ogólnie taniej nie będzie

Przesiadka z trzylitrowego turbodiesla na benzynę o podobnej mocy też rozczaruje. Brak niuta, brak jazdy dołem, spalanie większe.
uda mi się kupić jakiś egzemplarz gdzie nie będę musiał co chwilę coś robić.


@Ropasiak: To byś musiał dorwać egzemplarz któremu ktoś powymieniał wszystkie plastiki pod maską, a i tak rdza wyjdzie i trzeba będzie robić. Różnica między e60 e39 jest mała więc rozważ czy na pewno chcesz się bawić w taki hazard i wymieniać dobrze poznany samochód na potencjalną niespodziankę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jak je kupowałem to wiedziałem że będę musiał robić turbo i kiedyś wtryski... Wyszło jednak "troche" więcej rzeczy z czasem jak je mialem