Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć, zarobiłem w tamtym roku bawiąc się u brokera zagranicznego śmieciowe pieniądze (100 euro) i nie zdążyłem się z tego rozliczyć składając PIT-8C, bo myślałem, że składa się go z PIT-36 do końca kwietnia. Co w takim wypadku zrobić? Powinienem złożyć czynny żal i liczyć się z jakąś karą, czy może olać to ze względu na małą kwotę wykroczenia?

#podatki #gielda #inwestowanie #pit #prawo

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • 12
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja takie zyski zawsze trzymam paypalu i przeznaczam na wszelakie netflixy, elektronike z amazona i gierki na steamie xD Jeszcze grosza podatku nie zapłaciłem. Pewnie niezbyt to mądre, ale od 5 lat nikt się nie #!$%@?ł, a są to kwoty w granicach 3-5k rocznie.

Białek nie sprzedawaj mnie pliska.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: do końca kwietnia masz czas jeśli dobrze pamiętam, jeśli robisz to przez edeklaracje czyli internetowy system rozliczania podatku to masz już wszystko gotowe i twój podatek czeka na rozliczenie. Pit38 jest do rozliczenia zysków kapitałowych i właśnie ten musisz złożyć do urzędu skarbowego
  • Odpowiedz