Wpis z mikrobloga

Dostałem zegarek na urodziny. Zegarek miał (już nie ma ( ͡° ʖ̯ ͡°)) wypukłe szkiełko. Pewnego razu szkiełko wystrzeliło z koperty podczas noszenia. Nie uderzyłem nim w nic, ani nie upadł. Być może miało na to wpływ to, że szkiełko było wypukłe i jego konstrukcja była wadliwa? Tego nie jestem pewny, jednak fakt, że tego modelu już nie ma w sprzedaży i to, że producent nie zapewnia już części zamiennych może dać do myślenia. Zgłosiłem reklamację z tytułu rękojmi do salonu Swiss (gdzie został zakupiony) z prośbą o ekspertyzę. W skrócie dostałem odpowiedź, że sorry, ale nie możemy naprawić Twojego zegarka nawet odpłatnie, bo producent nie produkuje już części zamiennych. Stwierdziłem, że ok, to poproszę o ekspertyzę i moje szkiełko z powrotem. Niestety, jako ekspertyzę otrzymałem świstek z informacją, że zegarek został uszkodzony mechanicznie z mojej winy. Natomiast sklep upiera się, że szkiełka nie mają i proponują rekompensatę. Żadnego badania, nie wspomnę już o pieczątce i podpisie eksperta. Sprawa oparła się o Miejskiego Rzecznika Konsumentów, który nic nie wskórał. To tak w skrócie. Po długich przepychankach reklamację odrzucono z powodu uszkodzenia mechanicznego z winy użytkownika. Miał ktoś z Was podobny przypadek? W fakt wystrzelenia szkiełka można wierzyć lub nie. Ale samo podejście i fakt "zagubienia szkiełka" moim zdaniem nie jest w porządku. Czyżby były jakieś obawy przed ekspertyzą u niezależnego eksperta? Jak będzie zainteresowanie to mogę zrobić porządne znalezisko ze szczegółami. Uważajcie na wypukłe szkiełka ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#zegarki #zegarek #zegarkiboners #zalesie #afera #kontrolanadgarstkow
pavuloner - Dostałem zegarek na urodziny. Zegarek miał (już nie ma ( ͡° ʖ̯ ͡°)) wypuk...

źródło: comment_1587424188eUD3wdMfeoqOWPMRm0coAN.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@pavuloner: tak szczerze to chyba nie ma za bardzo co walczyć, nic w tym dziwnego że "producent" (czyli losowa chińska fabryka brandująca zegarki z jakiegoś swojego katalogu odpowiednim logo) nie ma części do tego ulepa.
1. Odwołaj się od decyzji reklamacyjnej, do czego masz prawo, najlepiej z żądaniem zwrotu pieniędzy.
2. Napisz bezpośrednio do producenta i polskiego importera tej marki (jeśli nie jest to Swiss).
3. Kup zegarek normalnego producenta,
  • Odpowiedz
  • 1
@whst nie piszę tego z prośbą o poradę jak załatwić temat, bo znam możliwości odwołania i już wykorzystałem raczej wszystkie, łącznie z przedsądowym wezwaniem do wydania przedmiotu. Temat już odpuściłem. Chodziło mi o to, żeby podzielić się podejściem sklepu. Bo najbardziej w tym wszystkim wkurzyło mnie to, że jak chciałem odebrać szkiełko że sklepu wraz z zegarkiem, to szkiełko magicznie zniknęło.
  • Odpowiedz
@pavuloner: Jeśli byl defekt w rowku w którym siedziało szkło to normalna sprawa ze moglo wystrzelić, mialem podobnie z płaskim szkłem, zegarek dostal drzwiami od samochodu, krawędź równa sie lekko odkształciła, szkło wypadło samo od siebie, jakby z palca wystrzelone
  • Odpowiedz