Wpis z mikrobloga

#heheszki #teoriespiskowe #foliarze #esp5g
Jak obiecałem dokładam swoją cegiełkę do trollingu WiFi 5G. Przygotowałem program na mikrokontroler ESP8266, który udaje nadajnik 5G a użytkownik myśli że się loguje do konsoli administratora.
Z resztą co będę mówił, tak to wygląda na filmiku: https://streamable.com/g4x4jd (można się też łączyć z komputera, ja pokazałem tylko na telefonie).
Tutaj możecie zobaczyć jak będzie wyglądała strona którą zobaczy ofiara.
Tutaj możecie pobrać projekt Arduino aby postawić to u siebie :)
Na koniec coś ode mnie: szczerze to trochę mam wyrzuty sumienia że jakaś starsza pani faktycznie będzie się przejmować że ktoś jej szkodzi i narażę ją na stres. Nie przepadam za trollowaniem ludzi, ale uznałem ten projekt za śmieszny. Dodałem jednak w stopce strony info że to żart. Możecie oczywiście ten tekst usunąć, ale ja jestem spokojniejszy dając go :). Swojego nadajnika pewnie nie uruchomię produkcyjnie :P.
I PS: Dodałem dziś znalezisko: Czy głośnik albo gitara elektryczna mogą służyć jako mikrofon? - w ramach wdzięczności proszę Was o wykopanie bo przepada w wykopalisku a poświęciłem na to kilka godzin w sobotę.
  • 20
@mazaq1: Świetny projekt ale nie specjalnie mam ochotę ściągać zip z kodem. Może wrzucisz na repo na githubie?
Niedługo chcę dłubać pewien projekt na ESP, potrzebuję czegoś za wzór UI a Twój wygląda fajnie więc chciałbym się wzorować.
@echelon_: nie ma się na czym wzorować bo jest to szybkie ctrl+c i ctrl+v bez żadnego przemyślenia, ładu i składu. Wymuszony kod żeby zrobić jak najszybciej bez wkładania wysiłku. Najwięcej roboty było przy projektowaniu htmla, który jest w 100% statyczny i wszystko robi js.
@jamnig: teoretycznie można podłączyć LCD i zliczać klikających, ale jeszcze tego nie zaimplementowałem, może jak mi się zachce... A co do komunikatu: wrzuciłem źródła, więc każdy może sobie uruchomić usuwając komunikat :P. Wszystko co potrzeba to taki moduł za paręnaście zł (przykładowa oferta z Allegro) a z Aliexpress za pół tej ceny.
Programujesz, podłączasz do ładowarki telefonu, kładziesz na oknie, prądu to prawie nie pobiera i może działać całe
@mazaq1: Dać na stronie okienko: "Czy zgadzasz się na testowanie masztu?" i nawet po kliknięciu "Nie" dać się komunikat o wyrażonej zgodzie. Aż słyszę tych gotujących się Januszy. :D