Wpis z mikrobloga

Oni też wysyłają do nas towar przez Niemcy jak GB i BG, czy tu to inaczej działa?


@nerkin: sama wysyłka przez inny kraj nic nie daje, tu chodzi o odprawienie przesyłki

a to jaka będzie wysyłka to już zależy od tego jaki sklep wybierzesz na ali spośród tysięcy i jaką wysyłkę wybierzesz
a na co w takim razie zwrócić uwagę podczas wyboru sklepu


@nerkin: ilość zamówień i opinie

czy rodzaju przesyłki?


temat rzeka, odpal google i poczytaj trochę, to nie boli
@nerkin teraz odradzał bym tam zakupy fake tracking jest na porządku dziennym mi już dwa razy wysłali nie to co zamawiałem i nie widzą problemu, wysyłka z Niemiec czy Polski to tak naprawdę wysyłka z Chin, jedynie smartfony zdarzają się że idą prosto z Niemiec
@nerkin: Nie cło, a podatek VAT głównie dowalają - czyli 23% wartości towaru + 20-30 zł za obsługę celno-skarbową. Oczywiście trzeba mieć szczęście przy tańszych rzeczach, aby na to wpaść, ale już przy telefonie za kilka stówek $$$ prawie pewny dodatkowy rachunek. Najmniejsze szanse na Aliexpress, aby w to wpaść to wybór Aliexpress Standard Shiping (tylko nie wiem czy będzie różnica pomiędzy Pocztą-Polską, a Inpostem).
+ 20-30 zł za obsługę celno-skarbową.


@lyncz: uzupełnię - 18,90zł przy wysyłce pocztowej, przy kurierach to może być dużo dużo więcej

Najmniejsze szanse na Aliexpress, aby w to wpaść to wybór Aliexpress Standard Shiping (tylko nie wiem czy będzie różnica pomiędzy Pocztą-Polską, a Inpostem).


i tu też uzupełnię - jeśli przesyłka zostanie wysłana inpostem do paczkomatu lub 0045** czyli finalnie pocztex to opłat nie będzie, ale ASS to może być też
jak wygląda procedura, jeśli bym "wpadł"?


@nerkin: w przypadku poczty, dostajesz list na który odpowiadasz na email, następnie w momencie odbioru przesyłki u listonosza lub na poczcie opłacasz i tyle, w przypadku kurierów niemal identycznie tylko że zazwyczaj kontaktują się na przez telefon lub na email i jest opcja zapłaty na konto
@nerkin: #!$%@? xD Kolejny. To tak jak z tymi pytaniami "Zajmuje się ktoś tym to pw". No i nigdy się nie doczeka odpowiedzi.
Napisałbyś o jaki produkt chodzi, dał linka, a tutaj jakieś drążenie w skale zachodzi. KONKRETY.