Wpis z mikrobloga

329 - 3 = 326

Tytuł: Pan Lodowego Ogrodu tomy I-III
Autor: Jarosław Grzędowicz
Gatunek: Fantastyka
Ocena: 7/10

W ramach odmiany po poprzedniej książce potrzebowałam czegoś lekkiego. Akurat Pan Lodowego Ogrodu wala się u mnie na półkach od dłuższego czasu, ale jakoś nie mogłam się zabrać...
Książki lekkie, łatwe i przyjemne. Z tych trzech druga zdecydowanie najsłabsza. Wszystkie części opowiadają o dwóch głównych postaciach - ziemianinie, który przybył z misją ratunkową na planetę podobną do Ziemi z czasów średniowiecza (plus odrobina magii) oraz o młodym cesarzu, który szkoli się na przyszłego władcę pewnego kraju. Co rozdział zmieniamy bohatera, przez co czyta się średnio wygodnie. W pierwszym tomie zdecydowanie ciekawsza jest historia Vuko, drugi i trzeci tom na korzyść syna cesarza.

Ogólnie polecam, jak ktoś chce połknąć coś niezbyt ambitnego i wciągającego. Z chęcią sięgnę po czwartą część, ale na pewno nie zamierzam jej kupować - dla mnie to dość jednorazowa literatura.

#bookmeter #czytajzwykopem #ksiazki
  • 13
@r__k: O ja. Dla mnie ta saga była przednia. A już ten rozdział opisujący dzieciństwo cesarza - chyba nazywał się "Odwrócony Żuraw" i chyba był w drugim tomie to jedna z lepszych rzeczy, które czytałem. Nawet nie jako rozdział, ale jako całe opowiadanie byłoby super.
I nie pamiętam w którym tomie były opisy tych różnych krain, ale też świetnie przedstawione. Nie będę się rozpisywał, żeby nie spoilerować.
W ogóle ja uważam
@George_Stark: mi chyba najbardziej podobał się opis przeżyć w niewoli, bardzo mnie wciągnął. Trochę przeszkadzało mi to skakanie z historii do historii, zmiana rozdziału za każdym razem wymagała skupienia się i "zmiany świata". Wydaje mi się, że o wiele łatwiej by się czytało, gdyby to podzielić na pół i najpierw opowiedzieć jedną historię, a potem drugą.

Akurat lubię sobie czasem poczytać takie czytadła z kategorii fantastyka, nie oczekuję od nich niczego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r__k: po takiej historii trzeba ją dokończyć, chyba zabrakło pomysłów na zakończenie wspaniałej historii. Poziom spada ale da się czerpać przyjemność z czytania
@r__k: no skoro tak twiedzisz to ja to kupuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chociaż zdarza mi się kończyć książkę po rozdziale, jeśli jest wyjątkowo słaba. W końcu tyle dobrej literatury czeka ¯\_(ツ)_/¯
@Kotniepies: mi też się zdarza ;) ale książka nie musi być napisana świetnym językiem, nieść uniwersalnych prawd czy być wstrząsającym reportażem, żeby była dobra. Lubię też książki, które są lekkie i przyjemne oraz nie wymagają użycia mózgu. Po prostu wtedy oceniam je w innej kategorii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@r__k: Co do aniołów Kossakowskiej to zaskakujące dobrze mi się czytało drugą książkę, "Żarna Niebios" bodajże. Ale pierwsza była po prostu zła poza samym pomysłem na uniwersum, może mi jako facetowi przeszkadzało to, że wszystkie anioły - też niby faceci - rozmawiali z manieryzmem typowym dla kobiet xD
@DiscoKhan: a to prawda, to jest mimo wszystko mocno babska książka. Pomysł na uniwersum świetny, ale faktycznie manieryzm specyficzny. Ale całkiem przyjemnie się czyta