Wpis z mikrobloga

@Snap-Dragon:
#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #ciaza #madki #rozowepaski #aborcja
Od pewnego czasu trwa dyskusja na temat aborcji. Kiedy czytam komentarze niektórych ludzi łapie się za głowę.
Poniżej wklejam jak wygląda to według niektórych z społeczności wykopu.
Zanim to jednak wrzucę kilka słów na temat mojego stanowiska w tej sprawie:

- Aborcja powinna być całkowicie możliwa i w pełni legalna do 7-8 tygodnia, kiedy to zaczyna pracować serce i mózg będące na początku mieszanką wyspecjalizowanych komórek. Od około 2 miesiąca większość narządów jest ukształtowana więc z biologicznego punktu widzenia jest to już genetycznie człowiek choć zarodek przypomina bardziej jaszczurkę.
- Aborcja powinna być możliwa później jeśli są dowody (nie przesłanki) że dziecko urodzi się upośledzone (chodzi o sytuację gdzie dziecko ma być warzywem lub chorować np na zespół downa lub inną poważną chorobę)
- Aborcja powinna być możliwa, gdy zgodę wyrazi OBOJE rodziców.
- Koszty aborcji powinni pokrywać rodzice w stosunku 50/50.
- Jeśli ludzie idą ze sobą do łóżka a nie chcą dziecka OBOJE dbają o antykoncepcje.
- Ludzie powinni odpowiadać za swoje czyny.

Według niektórych wykopków sytuacja wygląda jednak tak:

1. Kobieta zajmuje się kwestią aborcji bo przecież w gumie hehe lepiej (przynajmniej mi). Poza tym tabletki regulujące hormony w żaden sposób nie wpływają na zdrowie i samopoczucie kobiety a dane na ulotce to na pewno ściema.

2. Skoro kobieta ma dbać o abtykoncepcje to ja nie muszę.

3. Skoro kobieta ma dbać o abtykoncepcje to logiczne że ona płaci w końcu dlaczego ja mam płacić za jej tabletki.

4. Nie chce brać tabletek boli ją od tego brzuch i wymiotuje? A kogo to obchodzi ja chce bez gumy bo bez gumy MI lepiej.

5. Wpadka? Jak wpadka? To jej wina bo to ona nie zadbała/nie brała/na pewno mnie oszukała. Przecież nie ma opcji że po prostu nic nie zapobiega w 100 % ciąży.

6. Wpadka za którą OBOJE bierzemy odpowiedzialność bo OBOJE idąc do łóżka zdajemy sobie sprawę że tak to się mogło skończyć? A gdzie tam. Ja #!$%@?. W końcu to na pewno nie moje bo tak mówią w internecie supervisorzy z wykopu oraz instytut badań z dupy.

7. Laska boi się aborcji? No jak ona śmie przecież to tez moje cokolwiek tam jest (bo przecież nie człowiek) dlatego każe jej zrobić sobie skrobanke. Zagrozenie jej zdrowia? A kogo to obchodzi głupia biurwo ja nie chce płacić.

8. Płacenie za aborcje? No halo to w jej interesie żeby kaszojada nie było więc dlaczego mam płacić?

9. Za poźno na aborcje? Kij i tak masz zrobić a jak nie to mnie jako ojca nie wpisuj bo ja się zrzekam.

10. Matka w szpitalu rodzi? A co mnie to, to na pewno nie moje. Nic mi nie udowodnisz ja nie chciałem i płacić nie będę.

11. Wezwanie z sądu? Głupia p0lka jak ona śmie skoro jej mówiłem że nie będę płacił.

12. Sąd informuje o odpowiedzialności? Ale jaka odpowiedzialność? Ja kaszojada nie chciałem. To JEJ wina bo to ONA się nie zabezpieczała. Czy ja się zabezpieczałem? No pewno,że nie bo patrz punkty 1,2,3.

13. Ja jej nie znam i nic jej nie obiecywałem. Pokazała screeny gdzie pisze że ją kocham i nie opuszczę? Pewnie podrobione. Nie? Ale to ja tak mówiłem żeby poruchać, wcale tak nie myślę i to się nie liczy Sąd rozumie, jakbym tak nie mówił, tylko gadał prawdę że chce tylko poruchać to która by do łóżka poszła.

14. Sąd uznaje jej roszczenia (tutaj albo sędzina to kobieta więc pewnie solidarność albo mężczyzna więc białorycerz lub pantofel) no jak to tak chce badań. Za wcześnie bo dziecko dopiero się urodziło? Kij JA CHCEM TERAZ.

15. Wynik badania -pozytywny. Na pewno sfałszowany. Pewnie w klinice pracują same P0lki.

16. Zasądzone alimenty 400 złotych? ILE? na co?
Przecież dziecko pije tylko mleko i śpi.
Badania? Jakie badania przecież wszystko za darmo. To że są kolejki (do endokrynologów nawet 9 lat) i trzeba coś zrobić prywatnie to nie ważne. Rzeczy dla dziecka? Może sama z desek zbić łóżko albo dziecko może spać z nią. Wózek? Dziecko nie potrzebuje. Ubrania? Jakie ubrania przecież dziecko nie rośnie i nie wychodzi to na co mu? Pieluchy a po co? Niech od razu do kibla robi.

17. Ile powinienem swoim zdaniem płacić sam zarabiając 3500 netto na miesiąc (wzięłam średnią)? Ano nic bo patrz punkt 6. Ew mogę 100 dać niech jej już będzie.

18. Jeśli alimenty takie wysokie to może zona zapłaci a ja wezmę dziecko? No co wy,głupi a gdzie ja znajdę jakąś laskę będąc samotnym ojcem. Poza tym ja bym się go nadal pozbył bo patrz punkt 6.

19 Sąd zasądził jednak alimenty. Kruciiiiiiiii. Świat jest niesprawiedliwy idę wypłakać się na wykopie.
  • 16
  • Odpowiedz
@Snap-Dragon: Mądrego to aż miło poczytać. Mam wrażenie, że wykopki głoszący takie "mądrości" są umysłowymi 5 latkami (ktoś ma/robi ja też chcę i mam dostać) z odpowiedzialnością stereotypowych murzynów, którzy wychodzą po mleko i nie wracają przez 20 lat xD
  • Odpowiedz
@Snap-Dragon: 100℅ racji. Ojcowie mają wywalone na swoje dzieci, wbrew pozorom nie tak łatwo jest zabrać ojcu prawa rodzicielskie, delikwent musi się mocno starać, żeby do tego doszło. Bywają przypadki, w których sprawcy przemocy domowej nie mają w pełni odebranych praw rodzicielskich.
Dodam jeszcze, że w pl jest najniższa ściągalność alimentów spośród wszystkich krajów UE. Często jest tak że facet zarabia bardzo dużo pieniędzy, ale w sądzie przedstawia lewe zaświadczenia, że
  • Odpowiedz
@Catit: Tutaj mowa o matce z jednym dzieckiem. Te kryteria są śmieszne, zarówno ojciec jak i matka powinni łożyć na utrzymanie dziecka 50%/50%. To samo dotyczy opieki nad dzieckiem. W rzeczywistości wielu ojców ma na to wywalone, bo tak jest łatwiej. Niech matka użera się 24 h na dobę z dzieciakiem, a on może latać po kochankach i "układać sobie życie". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ojcowie w
  • Odpowiedz
@Catit: Hej, masz rację symetryzmu nie ma ale jeśli kobieta nie czuje się z abo komfortowo to może się nie zgadzać. Jak napisałam zgoda obojga oznacza, że obie osoby tego chcą bo nie są np jeszcze gotowe na potomka a nie na zasadzie, że facet nie chce i próbuje przekonać kobietę. Jeśli ona nie chce nie musi się zgadzać. Uważam natomiast, że w sytuacji, kiedy ciąża nie jest zagrożona to kobieta
  • Odpowiedz
@Catit: to moze tak: jeśli wpadłaś z facetem a on chce dziecka? To zakładając że ciąża nie jest zagrozona a płód się rozwija zdrowo to na jakiej podstawie chcesz to usunąć? A co jeśli płód ma już np 4 miesiące lub więcej?
  • Odpowiedz
@Catit: jak dla mnie juz po 2 miesiącu powinno być to ścigane bo w tym czasie płód jest juz wykształcony. Poza tym idąc do łóżka obie osoby zdają sobie sprawę że to moze skończyć się ciążą. Kobieta nie jest ty wyjątkiem( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Catit: po pierwsze napisałam "jak dla mnie" po 2 są to dane z książki od biologii( ͡° ͜ʖ ͡°). Dalej nie odpowiedziałaś na pytanie co w sytuacji kiedy kobieta się w 3 mies. Dowiaduje ze jest w ciąży a dziecka nie chce?
  • Odpowiedz