Wpis z mikrobloga

Przeglądając zakładkę na filmwebie "Chce zobaczyć" trafiłem na info że film "Lament" jest dostępny na Netflixie. No i w zasadzie nie trzeba było mnie więcej namawiać. "Lament" to konkretna mieszanina gatunków, stylów, wierzeń, podlana "koreańskim/wschodnim sosem". Film jest : specyficzny- bardzo, klimatyczny - oj tak, długi(2,5h) - tak, straszny - a to już zależy kto się czego boi.
Jeśli ktoś gustuje w azjatyckich produkcja to pewnie już go widział a jak nie to niech szybko nadrabia! Film raczej nie nada się do oglądania, o tak na wieczór z dziewczyną, z popcornem. To nie ten poziom. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#film #lament #netflix #horror
Pobierz Cziken1986 - Przeglądając zakładkę na filmwebie "Chce zobaczyć" trafiłem na info że f...
źródło: comment_158736625987hS0lKY29M3bjYszEyjxU.jpg
  • 15
@r__k: dość kameralny, co mi się akurat bardzo podoba. Sporo wątków/historii pobocznych. Dość ciężki klimat, w sumie na pograniczu dramatu i horroru. Flegmatyczny, ale to mi też się podoba

Szkoda tylko, że gra aktorska jest okrutnie drewniana. Ogólnie dobry film, mogłoby być takich więcej. Nie jest jednak mocno straszny
@r__k: No raczej zaliczyłbym go do tych ciężkawych. Mocno miesza gatunki bywa komediowo, dramatycznie, straszno. Jeśli znasz azjatyckie kino to powinien Ci się spodobać. Klimat podobny do "Zagadki zbrodni" chociaż "Zagadkę" uważam za lepszy film (8/10), ale to tylko kwestia mojego gustu :) lament ma ode mnie 7/10. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mega_Smieszek: Bo ja wiem. Wiadomo znajomość pomoże zrozumieć dokładnie jak się ten czy tamten demon czy dobry duch nazywa i co znaczą poszczególne elementy rytuałów. Ale koniec końców to opowieść o walce dobra ze złem, o uleganiu pokusie. Zresztą ten film to misz masz wschodu i zachodu także odbioru nie miałem jakoś specjalnie zaburzonego i mniej więcej orientowałem się w fabule. Jedynie co mnie trochę zmyliło to wątek młodego szaman i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cziken1986: Do dzisiaj końcowa rozmowa księdza z pewnym "kimś" (żeby nie zaspoilerować komuś) robi na mnie mega wrażenie. Klimat, scenografia, muzyka i gra aktorska palce lizać i ciary na plecach ( ͡° ͜ʖ ͡°)