Wpis z mikrobloga

Cześć, czy tu wszytko jest git? W teorii mam wszystko w normie ale ludzie pisali jak pytalem pol roku temu ze ten wynik TSH to i tak wysoki i lepiej zbadać reszte. Więc no
TSH 3.65 mlU/l (0.51-4.30)
FT3 7.4 pmol/l (3.93-7.70)
FT4 19 pmol/l (12.6-21)
a no badanje ma pół roku znowu se przypomniałem bo zawsze jak wpisuje se coś co mi dolega to jest napisane ze to moze byc problem z tarczyca no i po raz kolejny xD a nie chce znowu robić badań bo boje sie szpitala przez wirusa
#tarczyca #badania #tsh #medycyna
  • 5
@sadwykopek od 5msc wałkujesz temat zapalenia tarczycy, zdaje się że nawet miałeś już proponowane badania. Skoro czynnosc jest prawidłowa (choć nieco wysoka), a masz objawy to należy szukać problemu bo ewidentnie jest. Ja mam wyniki prawidłowe, a tarczycy prawie już nie mam z aTPO #!$%@? pod sufit
@sadwykopek 4msc temu w Twoim wątku miałeś zaproponowane zrobienie USG.

Nie. USG z uwagi na swoją nieinwazyjność i cene może być (i jest) powtarzane wielokrotnie dla potrzeby oceny gruczołu pod kątem występowania zmian i charakterystycznego ich ukrwienia, ale też badania węzłów chłonnych.. Wiec w przebiegu zapalenia tarczycy będziesz kontrolowal hormony i wykonywał USG.

Kontrola hormonów, USG i przeciwciał to minimum potrzebne do wykluczenia problemów z tarczyca.