Wpis z mikrobloga

#pathofexile
Gra ktoś na drewnianym kompie? Mój pięcioletni lapek z GTX 860m i prockiem i7 4710-HQ 2.5 GHz do tego 8 GB RAM już ledwo ciągnie tę grę na najniższych ustawieniach, jakie się da xDDD
Powyłączałem wszystkie cienie, antyaliasingi, rozdzielczość dynamiczna ustawiona, żeby chociaż te 30 FPSów wyciągnąć, nawet wyczytałem, że wyłączenie dźwięków pomoże, ale nie pomogło ¯\_(ツ)_/¯

Komp do wymiany, koronawirus trochę mi pokrzyżował plany bo źródełko z pieniędzmi wyschło, ale na następną ligę będzie raczej nowy. A tymczasem grać by się chciało tak czy siak...
  • 14
@Arveit: Możesz spróbować pobrać poenullparticles. Jest to program, ktory kasuje różne efekty z gry, które lagują Ci gre. Np ciała po mobach, wybuchy, efekty heraldów itp. Ale taki mankament : kasuje te storm cloudy Sirusa, więc używam tego tylko jak mappuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Noggenfogger: brak ciał po mobach to może być problem dla mojego necro xD Ale w sumie ogarne, zobacze co to, dzięki. No do Sirusa to nawet nie podchodzę z takim fpsem, jak się losowo #!$%@? na Droxie, bo nie mogę dodgeować XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Arveit: jaki masz dokładnie model laptopa? Może warto go porządnie wyczyścić (układ chlodzenia) i nałożyć nową pastę termoprzewodzącą? Jeśli zrobisz to sam to koszt zamknie się w 20-30 zł (pasta typu Arctic MX-4 powinna wystarczyć + buteleczka alkoholu izopropylowego + puszka sprężonego powietrza).
@strusmig: ASUS ROG G551J. Ogólnie to czyszczenie by mu się przydało faktycznie, ale sam się do tego nie zabieram, bo jestem hardware'owym beztalenciem, a przez wirusa z kumplem się nie mogę spotkać, który to ogarnia :D

@POTEZNA_HAUBICA: tylko że cała rzecz polega na tym, że nie chcę ładować kasy w tego lapka bo to bez sensu :P sprzęt jest po prostu stary. A inna kwestia to taka, że ta gra
@Arveit: Ja gram teraz na gówno kompie, i to na prawdę na gówno kompie. Mam wszystko na minimum, nawet dźwięki powyłączane. Jakoś gram, mimo że czasami są ściny to jeszcze gra jest minimalnie grywalna. Ale #!$%@? to już i do nastepnej ligi kupuje nowego pc.

intel g4560, 8gb ram i jakaś gówno karta graficzna warta 200zł (geforce 1030 gt)