Wpis z mikrobloga

@Tryggvason:
Robiles kiedys jakies ama, w ktorym odpowiedziales na pytanie, jak zaopatrujesz sie na taki kilkutygodniowy/miesieczny rejs? Lista zakupow, czy omawiasz to z kapitanem ( budzet) czy z jakimś innym oficerem od logistyki, a moze ktos robi to za ciebie, a ty masz dopasowac liste dan do stanu chlodni?
Jesli odpowiadales juz na takie pytania i mam uzyc opcji szukaj, daj tylko plusa, znajde sobie ( ͡° ͜ʖ ͡
@giocarte: nie robiłem nigdy ama, bo wydaje mi się, ze mało kto byłby tym zainteresowany ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zazwyczaj odpowiadam na pytania w komentarzach.

Wielkość zamówienia uzależniona jest od długości rejsów. W poprzedniej kompanii miałem
długie rejsy, wiec prowiant zamawiało się na okres około 3 miesięcy (oprócz warzyw i owoców bo tyle by nie przetrwały). Obecnie przy kilkutygodniowych rejsach zamawiamy prowiant mniej więcej raz w miesiącu.
@Master_of_Bukakke: mówisz poważnie ? Musiałeś nie jeść owoców i warzyw przez Bóg wie ile czasu. Nie mam żadnych magicznych sposobów. Szkorbut to po prostu silna awitaminoza witaminy C, ale to naprawdę trzeba miesiącami nie jeść warzyw i owoców. Kto ro tego dopuścił ?
@Tryggvason: po pierwszym miesiącu na statku mialem koszmarnie krwawiace dziasla.

Owocow i warzyw nie było. Zuby rozgotowane na papke, pewjie wszystko co dobre sie rozgotowało.

Poprawiło mi się jak nakupilem zapasy pomarańczy do kabiny.

Po tym jak ten konwał pojechal do domu wszystko wrocilo do normy