Wpis z mikrobloga

@NuncjuszPapieski zawsze wolność gospodarcza prędzej czy później oznacza różne wolności obywatelskie. Np. wolności i prawa do a homosiów pochodzi z krajów zachodnich czyli z kapitalizmu. Kraje marksistowskie były homofobiczne i kraje postkomunistyczne są takie po dziś dzień. W Chinach gdy zaczęto wprowadzać reformy kapitalistyczne to sytuacja homosiów się poprawiła, a za komunistów ich mordowano. Może w tym roku Chiny wprowadza jakieś związki partnerskie. To samo tyczy sie innych dziedzin zycia.
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco: Fascynuje mnie, że na wykopie jest aż tylu debili którzy są skłonni taki wysryw zaplusować, bo jedyne co do tej pory prezentuje polski "konserwatyzm" to że są bandą średniowiecznych idiotów z różańcem zamiast mózgu. Jedynym słusznym rozwiązaniem jest zdroworozsądkowy liberalizm gospodarczy ze zdroworozsądkowym liberalizmem społecznym, bo w ten sposób system będzie długo stabilny -> coś jak na tym obrazku od @BekaZWykopuZeHoho .

Konserwatywny liberalizm to jest jakaś abominacja z dużą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MichalLachim: no nie wiem, liberalizm gospodarczy i społeczny nikt nie wie jak wygląda, bo nikt ich nigdy nie widział razem (również OP, stąd chochoł). Zawsze gdy jakieś ugrupowanie polityczne jest bardziej liberalne gospodarczo to chce mówić obywatelom jak mają żyć albo odwrotnie gdy jest bardziej liberalne obyczajowo to chce wszystko uregulować w gospodarce i podnosić podatki.
  • Odpowiedz
liberalizm gospodarczy i społeczny nikt nie wie jak wygląda


@szpongiel: A Szwajcaria przykładowo nie jest czasem połączeniem obu? Tak samo de facto USA przez ostatnie kilkadziesiąt lat raczej było (i chyba nadal jest) podwójnie liberalne. Wiadomo że w niektórych stanach jest bardziej prawicowo niż w innych, ale generalnie ogólnie są bardziej liberalni społecznie niż nie. A możliwość zwalniania ludzi z dnia na dzień, kompletny brak w ogóle jakichkolwiek chyba praw pracowniczych
  • Odpowiedz
Fascynuje mnie, że na wykopie jest aż tylu debili którzy są skłonni taki wysryw zaplusować


@Khaine: Mnie to nie dziwi. Wykop to miejsce gdzie uważa się że Gates to iluminati, szczepionki zabijają, przed 5G trzeba się bronić a pedofilia ma orientację seksualną ale przemoc domowa już nie. xD

@szpongiel: @NuncjuszPapieski: Gdzieś kiedyś widziałem dobry tekst libertarian na ten temat gdzie ładnie to wyjaśniono, niestety nie mogę teraz tego znaleźć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MichalLachim: dzieki, właśnie takiej odpowiedzi się spodziewałem. Z tego co mi wiadomo, co chyba żadne państwo nie było liberalne w obu sferach, a tylko to zawsze wynikało z postępującej liberalizacji życia gospodarczego
  • Odpowiedz
utożsamianie konserwatyzmu z katolstwem


@co_to_za_zycie: A z czym mamy utożsamiać XD Pokaż mi konserwatystów którzy nie są zwichrowani na punkcie religijnym mniej lub bardziej. Religia jest praktycznie zawsze podstawą na której budują całą resztę konserwatywnych poglądów, wręcz fundament dla ich konserwatyzmu.
  • Odpowiedz
@Khaine: no i to jest bolączka konserwatystów - ze sie ich utożsamia z katolami i moherami, cóż poradzić ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale to, że ludzie nie znają pojęć to nie znaczy, że trzeba powielać te błędy. Rządzi pis to rykoszetem dostaje wszystko co się choć odrobinke kojarzy z konserwatyzmem czy prawicą
  • Odpowiedz
Rządzi pis to rykoszetem dostaje wszystko co się choć odrobinke kojarzy z konserwatyzmem czy prawicą


@co_to_za_zycie: Jaki PiS? Konfederacja w to w prostej linii kato-konserwatywne szury, PiS się przynajmniej bał zmieniać prawa obyczajowe pod katoli (nawet jak wchodzą kościołowi w dupsko aż po samą okrężnicę) a Konfederacja aż przebiera nogami aby wprowadzić najlepiej jakąś formę teokracji + wolny ryneczek.
  • Odpowiedz