Wpis z mikrobloga

#modelarstwo #diorama #samoloty

W końcu udało mi się ukończyć mój model Mitsubishi A6M2 Zero z zestawu Tamiya (1/48). Dodałem do niego kilka przeróbek. Przede wszystkim oddzieliłem lotki i stery od kadłuba, przerobiłem fotel pilota (dodając otwory i pas) oraz nieco urozmaiciłem silnik (dodając druciki i żyłki). Figurka pilota też uległa zmianie. Dodałem mu katanę (przerobiona wykałaczka), opaskę na głowę oraz kilka naszywek charakterystycznych dla pilotów Kamikaze.

Podłoże wykonałem ze szpatułek do kawy, tektury oraz listewek sosnowych. Ma ono przedstawiać fragment drewnianego pokładu lotniskowca ze wczesnych lat IIWŚ. Dodałem też blokady na koła wykonane z balsy i stalowego drutu.

Mam wrażenie, że wyszło całkiem fajnie jak na pierwszy model po bardzo długiej przerwie.
Heinkel - #modelarstwo #diorama #samoloty

W końcu udało mi się ukończyć mój model ...

źródło: comment_1587245681OiVg7B1M8iHtlQ0PRzTwwM.jpg

Pobierz
  • 22
@JohnFairPlay: Warthunder?

Z tego co czytałem kiedyś o tym samolocie to jego największą wadą był brak samouszczelniającego się zbiornika paliwa, przez co przy ostrzale zadażało mu się zamieniać w kulę ognia. Ale amerykańskim pilotom też napsuł swego czasu krwi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Heinkel robiłem go i nie zauważyłem, może mam jeszcze w pudełku gdzieś 2 wersję xd z czego zrobiłeś kabel od tej anteny? I jak ciąłeś plastik żeby wyciąć klapy ze się nie postrzepil plastik?
@Lucider5: Kabel zrobiłem z nici do szycia, którą rozwarstwiłem tak by była cieńsza. Natomiast plastik ciąłem skalpelem wzdłuż krawędzi i na koniec przeszlifowałem powierzchnię pilnikiem. Żmudna i długa robota, ale w miarę się opłacało. Dorobiłem też do lotek wystające mechanizmy ruchu wykonane z małych kawałków plastiku i drutu.
Z tego co czytałem kiedyś o tym samolocie to jego największą wadą był brak samouszczelniającego się zbiornika paliwa


@Heinkel: i praktycznie jakiegokolwiek opancerzenia. Zasięg, szybkość i manewrowość kosztem przeżywalności. Takie podejście okazało się zgubne dla Japonii,