Wpis z mikrobloga

Nie potrafię zmapować #qnap jako dysk sieciowy na komputerze z Win10 poza siecią lokalną. Mam już przydzielony adres na który mogę wejść z dowolnej sieci. Na tym samym komputerze, przez przeglądarkę bez problemu wchodzę w panel główny urządzenia, przeglądam pliki itd. Włączyłem też WebDAV i odblokowałem w routerze odpowiednie porty.

Co mogę robić źle ;p ?
#nas
  • 18
  • Odpowiedz
@NashBridges: Nie jestem w tym na tyle biegły, żeby odpowiedzieć z całą pewnością ;p Korzystam z wbudowanej usługi myqnapcloud. Mam przydzielony adres mojanazwa.myqnapcloud.com i równoznaczny z nim adres typu 123.123.123. Jak w niego wejdę, muszę się zalogować i mam dostęp do panelu głównego. Do nieodpowiednie rozwiązanie?
  • Odpowiedz
@Pawliko: No właśnie i wczoraj też próbowałem to zrobić, ale coś #!$%@?łem albo czegoś nie rozumiem. Już tłumaczę ;p

Łącząc się przez VPN mam interface adress w ipconfig 10.8.0.6, wydawało mi się, że na 10.8.0.1 powinien być NAS, ale tam zgłasza się router z tamtej sieci. Po wpisaniu do cmd komendy arp -a dostaję listę urządzeń na której nie odnajduje MAC mojego NASa, wiec idąc za poradnikiem z neta chciałem zpingować
  • Odpowiedz
@NashBridges: No to skoro masz dostep do calej sieci domowej to jakim #!$%@? cudem nie mozesz znales swojego nasa? Btw, adres qnapa sie NIE zmienil, jest dostepny pod tym samym ip nie wazne czy sie laczysz z vpn czy bez. (mowie o sieci lokalnej)
  • Odpowiedz
@Pawliko: Też chciałbym to wiedzieć Stefan xD Możesz mi wytłumaczyć jak krowie na rowie. Łączę się z VPNem, wpisuję adres lokalny NASa (http://192.168.0.181/) i dostaję info, że witryna jest nieosiągalna. Co robię źle?

Wpisuję 192.168.0.1, dostaję panel routera z sieci, w której jest NAS.
  • Odpowiedz
@Pawliko: @NashBridges: Dobra, jak się pewnie domyślaliście jestem dzbanem. Nawet na screenie, który wrzuciłem widać, że odpaliłem sobie VPNa także na routerze. Usługa na NASie i na rotuerze miała ten sam adres xd

Wyłączyłem VPN na NASie i wszystko działa jak trzeba.

lepiej powiedz opowi jak ma znaleźć qnapa w 10.8.0.0/24 xD


@NashBridges: Możesz mi w 2 słowach powiedzieć z czego przykręcasz bękę? Chciałbym wiedzieć czego nie wiem ;p
  • Odpowiedz
>Łącząc się przez VPN mam interface adress w ipconfig 10.8.0.6, wydawało mi się, że na 10.8.0.1 powinien być NAS, ale tam zgłasza się router z tamtej sieci. Po wpisaniu do cmd komendy arp -a dostaję listę urządzeń na której nie odnajduje MAC mojego NASa, wiec idąc za poradnikiem z neta chciałem zpingować adres rozgłoszeniowy tamtej sieci i znowu wrzucić arp -a, ale tu poległem, czego bym nie pingował żadne nowe urządzenie się
  • Odpowiedz