Wpis z mikrobloga

@Dawidinho8: Kurczę, kocham ten utwór. Jak i samo ME. Ta gra, przez swoją kolorystykę, motyw runnerów i "utopię" jest dla mnie jakby nostalgiczna. Zawsze w lecie poświęcam jeden, czy dwa słoneczne dni, by ją przejść, no i w zimie to samo, bo kojarzy mi się z latem. Naprawdę ta kolorystyka jakoś na mnie działa. No i utwór z menu. To jest chyba Still Alive bez wokalu.
@nevarion: Nie jest najgorszy ale absolutnie nie umywa się do oryginału. :)

@Druidowski: W sensie że w menu bez wokalu? Mi się zdaje że ten kawałek na koniec gry leciał


Też uwielbiam ME. I strasznie ubolewałem że jest tak krótkie. Dla mnie cud, perełka, 'must-play' i w ogóle ochy i achy. Jedna z najbardziej oryginalnych i 'świeżych' gier w jakie grałem. W dodatku stylistyka (ta wręcz przytłaczająca czystość!) świetna i
@Dawidinho8: Wiem, dlaczego tak działa na mnie ta gra, bo właśnie pierwszy raz grałem w słoneczny dzień. No ale to jedna jedyna gra, która tak na mnie działa ;)

No a co do utworu z menu- właśnie on jest moim ulubionym z gry.
@Druidowski: Moim też. Swego czasu słuchałem go naprawdę często (może nie non-stop, ale z 2...3 razy dziennie).

Ja mam wiele wspomnień silnie związanych z grami. Ale najwięcej pozytywnych chyba z serią Gothic (szczególnie G1). Fajna sprawa takie coś, przypominam se i cofam się o ponad 10 lat wstecz, dokładnie jakbym tam siedział. :)
@Druidowski: Szczerze to sterowanie w Gothicu było wybitnie nielogiczne, ale jakbyś tak jak ja grał od jedynki, to w dwójce było wręcz uproszczone. :) W sumie G1 kupiłem praktycznie jak była premiera, jakąś kolekcjonerkę nawet (wisiorek i karty do gry), a co najlepsze kupiłem ją nieco w ciemno (kasę miałem bo se uzbierałem a jakąś grę chciałem) i w sumie ojciec podsunął mi tą i mówi że coś o niej czytał
@Dawidinho8: Ja podobnie miałem z pierwszym Stalkerem. Pojechałem na rower z kumplem. Wracając wstąpiliśmy do sklepu. Ja miałem trochę pieniędzy przy sobie. Chciałem kupić jakąś grę. Nie wiedziałem jaką. Jakąś. Sprzedawca polecił mi Cień Czarnobyla. Nie wiedziałem wtedy, że serii poświęcę bardzo dużo czasu, zainteresuję się Czarnobylem i post apokalipsą...