Wpis z mikrobloga

Mam firanki i zasłony, ale chciałbym zamontować na okno jeszcze coś, co będzie ograniczać nagrzewanie się mieszkania w lato. Niestety z racji, że to blok - rolety zewnętrzne odpadają, poza tym są raczej drogie. Zastanawiam się, co tutaj będzie najbardziej koszto-efektywne (mieszkanie docelowo pod wynajem, wielka płyta)

Plisy? Rolety?

Coś takiego?
https://allegro.pl/oferta/roleta-termiczna-zaciemniajaca-kolory-rozmiary-7924689314

#dom #budujzwykopem #mieszkanie
  • 9
  • Odpowiedz
@Vonsatch @rouli u mnie podobnie. Mieszkanie na szóstym piętrze, wszystkie okna od zachodu i w lato 30 stopni przez całą dobę. Kierując się głównie tym wpisem zamówiłem próbki folii przeciwsłonecznych, które przyszły tydzień temu. Przeprowadziłem takie prowizoryczne testy i rzeczywiście szyba za folią mniej się nagrzewała, pomimo tego, że próbki są w formacie B5. Zdecydowałem się na Silver 20 i na dniach będę zamawiał.
  • Odpowiedz
@Vonsatch: no to jest spory minus ale jak dla mnie akceptowalny bo zamierzam nakleić je tylko w kuchni i sypialni. W salonie jestem w trakcie montowania od zewnętrznej strony czegoś w stylu rolet wewnętrznych przykrytych maskownicami. Miałem stary żagiel ogrodowy i stwierdziłem, że zrobię z niego rolety. Kupiłem mechanizmy do rolet i maskownice. Złożyłem już dwie sztuki i nie jest może idealnie ale działa. Ale dopiero po pierwszych upałach się
  • Odpowiedz
@Vonsatch: KAŻDA roleta WEWNĘTRZNA będzie Ci nagrzewać pomieszczenie. Aby tak się nie działo musisz promienie słoneczne zatrzymać przed oknem. Innego wyjścia nie ma.
  • Odpowiedz
  • 0
@Vonsatch: KAŻDA roleta WEWNĘTRZNA będzie Ci nagrzewać pomieszczenie. Aby tak się nie działo musisz promienie słoneczne zatrzymać przed oknem. Innego wyjścia nie ma.


A masz jakiś pomysł, jak zrobić to w bloku, gdzie spółdzielnia raczej będzie mocno sceptyczna do wiercenia w elewacji/balkonie sąsiada wyżej?

Myślałem może o jakiejś rolecie montowanej do futryny, ale z zewnątrz.
  • Odpowiedz