Wpis z mikrobloga

@AllieCaulfield:

Comando Raggruppamento Subacquei e Incursori Teseo Tesei (COMSUBIN)

Jednostka specjalna płetwonurków wloskiej marynarki wojennej.
Po drugiej wojnie światowej utworzona ze słynnej jednostki X MAS. Część Marina Militare czyli Wloska Marynarka Wojenna.
COMSUBIN była rawdopodobnie pierwszą tego typu jednostką na świecie.
Odziały te uczestniczyły w niemal każdym większym konflikcie zbrojnym w powojennej historii, jako siły operujące pod dowództwem sił NATO.
Nie będę się jednak rozpisywał o samej jednostce. Można znaleźć sporo materiałów w internecie.
Napisze trochę o zegarkach będących na ich wyposażeniu... A w szczególności o jednym z nich (ci którzy mnie trochę znają, wiedzą co tutaj będzie ;)
Byly to oczywiście Panerai, Squale (czyli włoscy producenci zegarków). Byly też mniej znane jak np OPV.
Był również Citizen :) czyli tutaj będzie gratka dla #teamcitizen
Niestety informacji jest niewiele. Możecie mi wierzyć, że naprawdę cały dzisiejszy dzień spędziłem w poszukiwaniu jednego zdjęcia :)

Citizen Ny004, a raczej jego wersja dla Marina Militare.
Praktycznie nie ma różnicy między wersja cywilną a wersją dla MM. Różnica jest kosmetyczna. Na tarczy jest napis Marina Militare a pod spodem 500M Automatic.
I tutaj właśnie ciekawostka. Jeśli przyjrzeć się dokładnie na tym zdjeciu
widać pod napisem Marina Militare, znajduje się wytarty napis Citizen Automatic :)
Tak zegarki te były "przekształcane" na wersję dla potrzeb Marina Militare :)

Sam zegarek... jeden z moich ulubionych zegarków (zdjęcie mojego egzemplarza poniżej). Rasowy certyfikowany Diver, w moim odczuciu największa konkurencja dla Seiko SKX i innych diverow w tym przedziale cenowym. Prawdziwy "Toll Watch", kto ma ten wie, kto nie ma, powinien rozważyć zakup jeśli poszukuje divera w okolicach 200$

Mam nadzieję, że znaleźliście ten wpis równie ciekawym jak jest on dla mnie :)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

#zegarki #zegarkiboners #technika #ciekawostki #militaria #teamcitizen
AllieCaulfield - @AllieCaulfield:

Comando Raggruppamento Subacquei e Incursori Tes...

źródło: comment_1587050312sRuOZ62N2pieChVCrP8oTc.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@watchcollector: nosisz go na prawej jak wszystkie zegarki :) Nie wiem do końca czy bije skx na głowę. Na pewno jest dokładniej zrobiony. Kontrola jakości w Citizen jest lepsza niż w Seiko.

@Kefir91: jest bardzo solidny :) mechanizm tak samo nie do zajechania jak odpowiednik w Seiko.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@AllieCaulfield: mój ulubiony chyba zegarek z tych, które posiadam. Docelowo na zostać w moich rękach forever, dla syna jako pamiątka po tatusiu ;) czy tak się stanie, czas pokaże.

Na pewno jest dużo zgrabniejszy od skx i jego werk jest w moim mniemaniu lepszy nawet pomimo faktu, że wahnik kręci się tylko w jedną stronę.

W załączniku mój egzemplarz, w szufladzie mam do niego oryginalną bransoletę, co jest nie takim częstym
dudi_ - @AllieCaulfield: mój ulubiony chyba zegarek z tych, które posiadam. Docelowo ...

źródło: comment_1587058674W8Hk2SAQYjwDoqmKs2rarA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@miiihau: możesz zawsze odkręcić wachnik :) nie będzie go słychać wtedy a zegarek będziesz nakręcać koronką co wieczór ( ͡° ͜ʖ ͡°)
... ciesze się że wpis się podobał... A tego twojego Citizena odkupić mogę od Ciebie :)
  • Odpowiedz