Wpis z mikrobloga

@slodziak: Bo gdyby nie miał tych dziurek to nikt by nie kupił bo każdy umie przyspawać blache do nóg, więc producent (siegmund - reszta to #!$%@? marnej jakości)
Wymyślił to jako mocowania ścisków
  • Odpowiedz
@slodziak: Tylko jak już troche pospawasz to i tak dojdziesz do wniosku że taki stół Ci nie potrzebny a nawet #!$%@? bo sie syfi i trzeba się z tymi ściskami #!$%@?ć.

Najlepszym stołem jest gruba blacha do której możesz heftować konie, kliny i przyrządy jakie stworzysz oraz zaspawywać dziury czy heftować elementy przed spawaniem żeby nie pościągało. Ten stół jak go obłożysz tymi ściskami to nie będxiesz miał jak pospawać
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: tutaj sobie rusek zrobił "sam", tzn kolega mu wyciął otwory laserem i sobie pospawał, chyba mu zależało na tym to widocznie jednak ma jakieś zastosowanie i stąd też moje pytanie o te dziury bo pierwszy raz coś takiego widzę
s.....k - @suqmadiq2ama: tutaj sobie rusek zrobił "sam", tzn kolega mu wyciął otwory ...
  • Odpowiedz
@slodziak: Pewnie że można. U mnie w firmie robiliśmy blaty z takimi otworami - arkusz 2000x1000x6mm, cięte na trumpf'ie 3030 - jeden arkusz 2.5h ( ͡° ͜ʖ ͡°) a teraz liczmy - 450pln godzina cięcia laserem + 4pln kilogram arkusza (arkusz blachy 6mm waży w okolicach ~96kg) + do tego profil na nogi + jakieś stopki do wypoziomowania i wuala ! Mamy stolik za jakieś 2k
  • Odpowiedz
@slodziak: Jasne że tak. Ale patrząc z perspektywy firmy bardziej opłaca się raz wziąć gotowca. Oprócz samego stołu są przecież akcesoria, możliwość modułowej budowy stołu/stolików, do tego wyciąg gazów i jakieś inne cuda wianki. Czy warto to już trzeba sobie policzyć samemu co się bardziej opłaca.
  • Odpowiedz
@Odpaleniec: No nie zajmujesz się spawanie.
Łuk elektryczny i magnes nie idą w parze, chyba nie muszę tłumaczyć. Po prostu nie da się spawać obok magnesu.

@slodziak: to ze tobie wyglada na zwykła blachę z dziurkami to nie oznacza ze nią jest. Zrób sobie stół z stali czarnej, czy to nierdzewnej a po pierwszej robocie będziesz go czyścił 2h od oprysków.
Te stoły są cholernie drogie bo są
  • Odpowiedz
@Darknes17: Nie musisz mi tłumaczyć bo ja to ogarniam. Do produkcji małoseryjnej warto robić ze zwykłej czarnej/kwasu. Jak ktoś klepie masówki to wiadomo - robot chyba że dużo różnego asortymentu - wtedy zostają dedykowane stoły. Mimo wszystko temat został fajny zapodany bo można się czegoś ciekawego dowiedzieć.
  • Odpowiedz