Wpis z mikrobloga

Polska to tak biedny kraj że nawet jej nie stać na stan wyjątkowy. Nawet Czechy stać. W przypadku jakiegokolwiek konfliktu zbrojnego ten papierowy kraj ma fundusze na jakieś 4 godziny bo w tyle się paliwo w czołgach skończy. Wirus który zabił w 286 osób w 40 000 000 kraju pokazał ze to państwo jest bankrutem.
#koronawirus #polska
  • 136
  • Odpowiedz
niemcy napadli na nas i rozgrabili do zera


@Clint_Westwood: Człowieku, kiedy to było? Ja widzę znacznie większe straty, spowodowane przez różnej maści populistów i socjalistów, którzy nieprzerwanie rządzą tym krajem od dziesięcioleci.
  • Odpowiedz
Nie wiem dlaczego oczekujesz, że bedziemy bogatym krajem skoro niemcy napadli na nas i rozgrabili do zera.


@Clint_Westwood: ale Niemcy są bogate z innego powodu

głównie przez plan Marshala po wojnie i rozwój ekonomiczny w latach 60-80', w Polsce mieliśmy PRL, a potem socjaldemokrację
  • Odpowiedz
Nie wiem dlaczego oczekujesz, że bedziemy bogatym krajem skoro niemcy napadli na nas i rozgrabili do zera. Do dzisiaj ich firmy sa największymi w naszym kraju i wyprowadzają pieniądze na zachód. Wyglądasz mi na jakiegoś bezmózgiego lewaka.


@Clint_Westwood: Ojojoj biedny polaczek ucisnony od wojny, a prawda jest taka że jakby politycy wdrażali wolno rynkowe metody, to wystarczyło by 30 lat po '89 abyśmy byli bogatym krajem. Popatrz jak to robili
  • Odpowiedz
W przypadku jakiegokolwiek konfliktu zbrojnego ten papierowy kraj ma fundusze na jakieś 4 godziny bo w tyle się paliwo w czołgach skończy


@PancakeV: Tani populizm dla kretynów. Polska ma więcej złota niż sąsiedzi jak i też spore możliwości pożyczania pieniędzy z racji relatywnie niskiego zadłużenia.
  • Odpowiedz