Wpis z mikrobloga

Czy ktokolwiek z was ma pojęcie na temat tego jak ZUS liczy postojowe dla umów zlecenie w związku z koronawirusem? Bo słyszałem, że oni po prostu odejmą dochód z marca i lutego i różnice przeleją na konto. A na internecie nigdzie nie jestem w stanie znaleźć jasnych informacji na ten temat.
#koronawirus #zus
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@impet: Po prostu? Nie ma za tym jakiś skomplikowanych wzorów? Bo szczerze mówiąc jak usłyszałem, że mają tylko jakąś różnice wypłacić to się zagotowałem
  • Odpowiedz
@impet: Ja ten wniosek wypełniłem i wysłałem 5.04. Sprawdzałem kilka razy i wszystkie dane wypełniłem prawidłowo więc teraz jedyne co mogę robić to czekać. Ewentualnie jak uda mi się dopchać to zapytać jeszcze raz na infolinii
  • Odpowiedz
@sportowy_swir: ale pod koniec kazdego miesiaca wystawiasz rachunek zleceniodawcy za te wszystkie godziny i tam masz sume wynagrodzenia, najczesciej zleceniodawca sam go wystawia w twoim imieniu i musisz podpisac przy wyplacie
  • Odpowiedz
@impet: jeśli otrzymuję wypłatę 10. to rachunek raczej wystawiają w tym samym miesiącu w którym jest wypłata czy nie ma takiej reguły? tzn. jeśli wypłatę otrzymałem 10 marca to rachunek też jest wystawiony w marcu i jesli w kwietniu wyślą wniosek to będzie mnie obowiązywać ten marzec? sorki za taki natłok, ale teraz się wystraszyłem, że dostanę to co wyrobiłem w marcu czyli poniżej 1299, wysłałem już zapytanie do kadr
  • Odpowiedz