Wpis z mikrobloga

@MrRuby: sklep internetowy na Gatsbym to tak średnio bym powiedział, jakiś prosty blog z ci/cd (sam ostatnio robiłem) to git ale sklep nie wydaje mi się bo nie wykorzystasz tak funkcji gatsbiego do statycznych stron a sporo będziesz musiał zaczytywać dynamiczne ale może to też jakieś rozwiązanie by mieć gatsbiego by dobrze to zoptymalizował a zrobić to tak jakby normalnie miało wyglądać
@MrRuby: jak dla mnie najlepiej by było samemu napisać backend i załączyć jakieś płatności, nie martwisz się wtedy ograniczeniami brakami jakiś możliwości tylko robisz co chcesz. Jak szukasz kogoś do pomocy to się odezwij bo teraz często piszę frontend w React i Gatsby oraz backend w Node z express.js
@MrRuby: @PalaczTHC: Moim zdaniem, to ma sens przy małych sklepach z niskimi wymaganiami i pod pewnymi warunkami, ale szczerze nie zbudujesz samemu zaawansowanego platformy e-commerce, a już na pewno nie będziesz jej ciągle rozbudowywał, bo nie będziesz miał na to czasu i ochoty, szczególnie jeśli będzie to jeden, kilku klientów, nigdy nie zapewnisz odpowiedniego wsparcia.

Musiałbyś stworzyć całą platformę, w tym przypadku zamkniętą jak shopify, zainwestować trochę kasy, założyć firmę