Wpis z mikrobloga

Wrzucenie kasy w CRUD LN bądź 4RT6. Hipotetycznie dla równego rachunku chcę wrzucić 100k w nielewarowany ETF CRUD LN. Zakładam, że cena odbije do listopada do minimum 40$/baryłka i zakładam że kurs ETFa wzrośnie z dzisiejszego 3.66 do około 5.5. Czy jest ktoś kto wytłumaczy Mirkom, jakie są zagrożenia i dlaczego moje założenia się nie sprawdzą? Śledząc dwa wykresy nie potrafie zrozumieć w jaki sposób w tym przypadku contango może zjeść lwią część zysku.

#gielda #ropa #forex #gpw #inwestycje
  • 7
Podpinam się, chętnie bym się dowiedział bo miałem w planach kupno ropy po 21-22 ale w zasadzie zrezygnowałem całkowicie przez te "komplikacje" typu contango.
Bo istnieje szansa ze ropa może wcale nie odbić do takich poziomów. Jest to świetny sposób na walkę z USA i jak się araby uprą to bedą zajeżdżać te ceny jeszcze bardziej.
Zakładam, że cena odbije do listopada do minimum 40$/baryłka i zakładam że kurs ETFa wzrośnie z dzisiejszego 3.66 do około 5.5.


@adr072: To że ropa będzie po $40 nie oznacza, że ETF urośnie do 5,50. ETF inwestuje w kontrakty terminowe. Kontrakty na ropę wygasają co miesiąc. Ty na stooq widzisz kwotowania kontraktu na maj 2020, czyli ten:

https://www.cnbc.com/quotes/?symbol=@CL.1

Fundusz ETF, jeżeli ma kontrakty z tej serii, to musi je sprzedać przed