Wpis z mikrobloga

Hejka jakis czas temu zaczalem swoja przygode z #footballmanager. No juz leci 10 sezon XD Ale mam pewien problem. Moi zawodnicy sie nie rozwijają. Gdy kupuje mlodziaka lub gdy mi dropi z naboru do szkolki ewoluuje on max do 2 gwiazdek potencjału, a dalej sie nie rozwija bez znaczenia czy go wypozyczam czy wystawiam przez dlugi czas w pierwszym skladzie pierwszej druzyny. Inaczej sie to ma gdy kupuje zawodnika np o 3 gwiazdkach z potencjałem na wiecej. Wtedy w większości przypadków w dosc krotkim czasie jego umiejętności znacznie wzrastaja. Stąd kieruje pytanie. Jaka moze byc tego przyczyna? Co robić by skutecznie rozwinąć potencjał zawodnika?
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krahonators: nie kieruj się gwiazdkami, miałem w składzie gościa który miał 3 gwiazdki max ale grał tak dobrze że 2 sezony pod rząd był wybierany do 11 sezonu PL i został Golden boyem, po tych dwóch sezonach sprzedałem go za 75mln i to był deal życia bo słuch o nim zaginął i prawie wcale nie grał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bocznica: gram Jagą. No ale ekstraklasa jest juz 9 ligą w Europie a ja co sezon wychodze z grupy LM. Tez do pewnwgo momentu denerwowalo mnie to, ze moi zawodnicy sa strasznie tani w porownaniu do zawodnikow z innych lig z porownywalnymi umiejętnościami. Ale to sie zmienilo 2 sezony temu i teraz byle łaka sprzedaje za dobry hajs. Na to wplyw ma pewnie reputacja klubu.
@Harmideron: co mi da ten
@krahonators: do tego co zostało już wspomniane wyżej dodam, że warta jest osobowość piłkarza. Jeśli ktoś ma np. "zdeterminowany, bardzo ambitny, perfekcjonista czy przykładny obywatel" to ma zdecydowanie większe szanse na wykorzystanie swojego potencjału w pełni. Inna sprawa, że te gwiazdki niewiele znaczą w kontekście tego czy już zrealizował swój potencjał, a jedynie jak wygląda w porównaniu z kolegami w drużynie.

Ja na przykład jeśli mam nastolatka (dajmy na to 17-19
@aut91: Dzieki za odpowiedź. Nigdy nie przykuwalem uwagi do charakteru. Ale czy to mozliwe, ze ZADEN nie przekroczyl tych dwoch gwiazdek? Zazwyczaj gdy juz tyle ma to dostaje duuzo szans pokazania sie na boisku i rowniez trzymam ich jakos do 21-23 roku roku zycia i potem sprzedaje ale chcialbym poczuc te satysfakcje, ze moj wychowanek jest jednym z lepszych w druzynie ehh
@krahonators: różnie bywa, często jest to kwestia szczęścia. Ja na przykład jak grałem w różne savy to się itytowalem, że w Polsce w ogóle nie ma zdolnych regenow.

Aż w końcu postanowiłem sam coś z tą kwestią zrobić i w FM 18 zrobiłem z Jagi krajową potęgę z najnowocześniejszymi obiektami treningowymi i akademią. I choć tego save'u już nie kontynuuję bo się znudziłem to pewną satysfakcję miałem, jak mojego nastoletniego wychowanka
@aut91: a wiesz moze jak rezerwy włączyć do grywalnej ligi? Pamiwtam jak gralem kupe lat temu w champioship manager tez Jagą i tam rezerwy normalnie graly w lidze, a tu te towarzywkie mecze nic nie wnoszą. Juz wole zdolnych juniorow tezymac w u18, bo chociaz grają o coś