Wpis z mikrobloga

Jako dzisiejszy #filmnawieczor polecić mogę udostępniony ostatnio na #netflix Code 8 (2019), w którym grają kuzyni Amell, znani szerszej publiczności z ról w takich serialach jak Arrow i The Flash. Obaj zresztą są pomysłodawcami obrazu i nadzorowali jego proces kreatywny.

Ludzie z super mocami traktowani jako margines społeczny, główny bohater wstępujący do półświatka w celu zarobienia pieniędzy na uleczenie chorej matki - brzmi znajomo, co? Film może i oparty jest na znanych schematach, ale to kawał porządnego kina akcji z dobrze zbudowanym światem #scifi. Spójny i ciekawy design otoczenia (bardzo fajne policyjne roboty), dobrze wyglądające efekty specjalne (mimo niewysokiego budżetu), motywy heist - taką mieszankę się po prostu przyjemnie ogląda :) Bezspoilerowy opis:


Zapraszam do obserwacji mojego taga: #poroncowekino () #film #filmy #sciencefiction #kino #netflixpl #ogladajzwykopem
Pobierz
źródło: comment_1586795561lrEDr69dLlN7lgNUnnYgRX.jpg
  • 3
@BrakPomysluNaNick: te tytuły wrzuciłem, bo dzięki nim stali się bardziej rozpoznawalni. Co innego realizacja filmu ze swoimi pomysłami a co innego serial, gdzie się gra, a główne decyzje podejmuje showrunner / producent :)

Chłopaki w 2016 stworzyli shorta rozgrywanego w tym samym świecie, o tym samym tytule - można zobaczyć czy podejdzie. Dzięki niemu na Indiegogo zebrali ponad 2 mln $ na realizację pełnometrażówki.