Wpis z mikrobloga

#uk #p0lska #pis #zalesie

Rodzina się na mnie #!$%@? bo powiedziałem im że nie będę pracować w Polsce bo nie chce płacić podatków na PiSowskie #!$%@?.

Mieszkałem całe życie nastoletnie i studenckie w UK umiem mówić po angielsku i dla tego będę pracować tam. Oni myśleli że skoro skończyłem studia i mówię w dwóch językach to znajdę pracę w PL mówią że jestem hytry i egoistyczny bo tylko o pieniądzach mylse.

Szczerze to nawet nie chodzi o to że w UK zarabiam więcej, lubię Polskę o Polaków i nie mam problemu pracować tutaj i zarabiać mniej ale za to być na ojczyznie na stałe.

Ale jak sobie pomyślę że miał bym na bombelki dawać, albo policjant do mnie na ty się zwracać i grozić mandatem albo wiedzieć że jeden mój grosz zarobiony idzie na p0lską służbę zdrowia lub telewizję publiczną lub na ta edukację która nie jest rozpoznawalna gdzie kolwiek indziej na świecie, to mnie #!$%@? strzela. Ani grosza dobrowolnie nie dam.

Ale to oczywiście ja jestem samolubny. (,)

#wyznanie

A i do tego dodałem do kotła bo powiedziałem im że mam konserwatywne poglądy i dla tego wybieram UK bo nie są w Uni europejskiej i większość parlamentarna jest konserwatywna i mam nadzieję że sprywatyzują nhs i zmniejsza podatki dla bogatych.

To się #!$%@? bo konserwatyzm to pałowanie pedałów i muzułmanow a nie wolność ekonomiczna xD co się porobiło
  • 45
  • Odpowiedz
@BajerOp: ja #!$%@? z malych liter i bez polskich znakow swiadomie. ktos kto #!$%@? bykami ortograficznymi raczej nie robi tego specjalnie. roznica polega na tym, ze ja moge pisac poprawnie, on nie ¯\_(ツ)_/¯ jak juz #!$%@? sie, ze sie #!$%@?, to chociaz sam uzywaj wielkich liter xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MirekWyznajeAnonimowo: początku postu nie uznaje za zdanie bo jest po dwukropku, początkiem jest nick. Po zwykłej kropce daje dużą literę. Słowa takie jak "Polska" piszę z dużej litery. No i używam polskich znaków.

Właściwie to #!$%@?łeś się do niego o język polski a sam go zgwałciłeś. Potem zarzuciłeś mi to co sam zrobiłeś.

  • Odpowiedz
@Zarys: @KlotzF23: @MirekWyznajeAnonimowo: @shaki24: @kuhonnyje_rewaljucje: @Silvervend:

Widzę że dupsko szklane pod ogniem nadane, bo pęka i piecze.

Tak, w UK jest social. Rząd brytyjski jest bogatszy, wydaje więcej a nawet pobiera więcej w podatkach (po 45k z tego co pamiętam wchodzisz na 50%-towy podatek dochodowy.) Nie jestem jakimś korwinem/kucem żeby myśleć że pomoc socjalna powinna być zniszczona bo nie powinna być. Ale jak
  • Odpowiedz
@Janusz_Dmowski-Zubr xD

Sam żyję w UK, tylko ciekaw jestem Twoich argumentów, które są po prostu nie trafione.

W UK już przy 35k/pa opłaca się przejść na Ltd i płacić ~10% podatku. Problem w tym, że nadchodzące zmiany w IR35 praktycznie zablokują wielu samozatrudnionych i będzie to rzucenie ogromnej kłody pod nogi wielu firm. Co do punktów:
  • Odpowiedz
@Silvervend:

W UK już przy 35k/pa opłaca się przejść na Ltd i płacić ~10% podatku. Problem w tym, że nadchodzące zmiany w IR35 praktycznie zablokują wielu samozatrudnionych i będzie to rzucenie ogromnej kłody pod nogi wielu firm.


Nie rozumiem twojego argumenty. Mówisz że "opłaca się" ale jest to podatek dla firm/samozatrudnionych co stanowi mały procent społeczeństwa. Sam jestem programistą i jak na razie najwięcej zarobię pracując dla firmy. Sugerujesz że ludzie powinni założyć firmę tylko po to aby wskoczyć na inny poziom
  • Odpowiedz
@Janusz_Dmowski-Zubr:
1. Na bombelka (czyli child benefit) dostaje każdy (bodajże o ile jego przychody nie przekraczają 60 000GBP rocznie - czyli ponad 3-krotności mininalnej) i jest to pomoc stała. Mam dwójkę dzieci i mieszkam w Londynie. Czy kupuje się za to glosy? Rządy działają tak jak wszędzie - by uzyskać poparcie obiecują różne rzeczy a zaciskanie pasa w socjaliźmie europejskim dawno przestało się sprzedawać.
2. Mieszkania counsilowskie (contruction to akurat
  • Odpowiedz
@shaki24:
1. Pierwszy raz słyszę aby pieniądze dla dzieci były obowiązkowe/automatycznie przypisywały dzieciom.

Miesięczna stawka Child Bennefit o której piszesz wynosi 80 funtow miesięcznie.

Wypełniłem właśnie szybki formularz na gov.co.uk jako niepracująca matka z dwoma bombelkami i ubiegłem się o każdą pomoc socjalną jaką mogę. Wyszło mi "£477.87 in
  • Odpowiedz