Wpis z mikrobloga

#legodamwa

Wczoraj obiecałem wam bonus. Tutaj znajdziecie zdjęcia z budowy zestawu 21318 (Domek na drzewie) pokazanego 2 dni temu.

Natomiast wrażenia:
1. bardzo duże pudełko
2. można zmienić liście z wiosenno/letnich na jesienno/zimowe
3. @al_to kolejny raz dało radę z zapakowaniem paczki i kurier nie zniszczył pudełka
4. nie wiem po co to dodatkowe pudełko w środku. Torebki mogli wrzucić do dużego (tym bardziej, że w środku są torebki 4-6, 8-11 oraz chyba 15 i 18)
5. dopiero po kilku torebkach wpadłem na pomysł, żeby robić dodatkowe zdjęcie ciekawych klocków oraz tych, co zostają na koniec po zbudowaniu danych kroków
6. na zdjęciu widać sekretną skrytkę ze skarbem
7. bardzo ciekawe rozwiązanie + dodatkowe zdjęcie które później pozwoli zamontować te ukośne plate o szerokości 1 i 2 stud'a
8. ta sama technika jest wykorzystywana później do zbudowania kolejnych etapów pnia drzewa
9. podobają mi się szczegóły jak np domek dla ptaków czy obcięta gałąź
10. myślałem że poszczególne pomieszczenia na drzewie będą bardzo powtarzalne. Podczas budowy nie odniosłem takiego wrażenia. Każde pomieszczenie budowało się inaczej
11. spoko zastosowanie klocków 6102782 aby uzyskać ośmiokątny kształt tych domków
12. rozwaliło mnie nawiązanie do innego zestawu Ideas - Statek w butelce
13. kibel + wanna
14. każde pomieszczenie ma inny kolor tego tile 1x2, dzięki czemu po zdemontowaniu dachów później od razu wiadomo, który gdzie trzeba odłożyć - tutaj widoczny zielony pod spodem, jest jeszcze czerwony + ten dziwny żółty/beżowy
15. spoko sposób na zbudowanie mostku/przejścia między domkami
16. ważkę + click zauważyłem dopiero po chwili
17. czy to jest nawiązanie do kolejnego zestawu Ideas 21315 - "Once upon a" widoczne na okładce książki?
18. na początku myślałem, że koronę/górę drzewa się będzie dało obracać. Nie da się
19. na początku myślałem, że podobna technika budowania zakręcających schodków była wykorzystana w 10190. Jednak jest inna
20. poręcz jest dziwna. Na początku zaczyna się nad schodami (więc minifig może się jej trzymać), ale kończy się na poziomie schodów - minifig by musiał kucać, żeby się jej trzymać
21. teleskop!
22. najwięcej ciekawych klocków jest w torebce 16
23. Build your dreams + inicjały autora oryginalnego projektu Kevin Feeser
24. podobają mi się detale widoczne na poprzednim zdjęciu - ognisko z kociołkiem, roślinki, muchomory oraz stół z nakryciem i dynia
25. woreczki 17-19 - strasznie powtarzalna budowa tych konarów/gałęzi :/
26. po zbudowaniu zestaw jest zajebisty! Mój #rozowypasek sam wpadł na pomysł, żeby go postawić na barze między kuchnią a salonem. Tego się po niej nie spodziewałem :D
27. na koniec zostało sporo zapasowych klocków

#lego #budujzwykopem
damw - #legodamwa

Wczoraj obiecałem wam bonus. Tutaj znajdziecie zdjęcia z budowy ...

źródło: comment_1586591858E468FtCjFxOmqHPK9j50GN.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@damw: Gdzie się daje dwa plusy? A tak na marginesie; masz w ogóle czas na prace zawodową? Poważnie pytam. Bo ja mam czas składać tylko w święta. Trochę żałuje, że nie kupiłem tego zestawu, gdy był w promocji, a był jakoś pod koniec 2019 jeżeli dobrze pamiętam.
  • Odpowiedz
Gdzie się daje dwa plusy?

@turbodziura: nie da się chyba ;)

A tak na marginesie; masz w ogóle czas na prace zawodową?

gdybym nie pracował, to bym nie miał kasy na te wszystkie zestawy

Bo ja mam czas składać tylko w święta

ja składałem razem z #rozowypasek wieczorami w tym tygodniu

Trochę żałuje, że nie kupiłem tego zestawu, gdy był w promocji, a był jakoś pod koniec 2019 jeżeli dobrze pamiętam.
  • Odpowiedz
@damw: bardzo poluje na ten zestaw, raz był nawet w około 10-15% promocji i chciałem już brać ale stwierdziłem ze jeszcze poczekam... oby nie stało się tak samo jak z witamy w apokalipsburgu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
bardzo poluje na ten zestaw, raz był nawet w około 10-15% promocji


@majFriend: w empiku był raz w promce -33% (899 -> 599). W al.to dało się go kupić za 666 zł (-26%).

oby nie stało się tak samo jak z witamy w apokalipsburgu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@majFriend: ideas są dość długo dostępne w sprzedaży, więc nie spodziewałbym się tutaj niespodzianki. A co do [70840](
  • Odpowiedz
Zdjec nie ogladam, bo sam jutro zaczynam ukladac :)


@paluszer: no to jak już zbudujesz to będziesz mógł tutaj wrócić i porównać moje przemyślenia ze swoimi ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
nie oglądam tego, bo sobie zepsuje frajdę z układania ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@dobrzecisiewydaje: to sobie zapisz linka i obejrzeć możesz jak już złożysz. I porównasz wrażenia swoje z tym co napisałem :)
  • Odpowiedz