Wpis z mikrobloga

Mój ateizm zaczął się od tego, że w dzieciństwie narysowałem obrazek pustej kołyski i wsadziłem go w choince z dopisem "boże jeśli istniejesz to dorysuj dzieciątko" xD. Jak się okazało, że nic z tego, to wtedy dopiero zacząłem się zastanawiać jak to jest.
Od tego czasu minęło wiele lat, dawno skończyła mi się ochota na wojowanie. Moja mama to ultra-katoliczka, więc jakoś nauczyłem się z tym żyć.
Cały czas jednak nurtuje mnie jedna rzeczy związana z wiarą, na którą żaden wierzący nie był mi w satysfakcjonujący sposób odpowiedizeć:

Czemu akurat Ty(katolik) wiesz, że masz rację w tym, w co wierzysz? Co by było gdybyś urodził się w Afryce? Przecież byłbyś równie mocno przekonany o swoich racjach religijnych. Tak samo jakbyś był Arabem, to nie byłoby dla ciebie innej opcji, niż Allah. Czy skoro twoja religia to jedynie kwestia geograficzna i tego, gdzie się urodziłeś, to naprawdę warto aż tak ślepo w nią wierzyć? Co stawia twoją religię ponad inne, w których wierzący wierzą równie mocno?

#katolicyzm #pytanie #kosciol #religia #wiara
  • 5
  • Odpowiedz
@Shigella_: Jak dla kogo ciekawy, widziałem już dziesiątki identycznych pytań i dziesiątki durnych odpowiedzi w stylu wierzę w biblię a więc wszystkie inne religię są błędne, jestem pewien bo mam relacje z bogiem, wierzę bo wymodliłem cuda dla całej wsi i okolicy, wierzę bo we śnie przyszła do mnie zmarła matka i powiedziała że jest w niebie, moja religia jest dobra a więc prawdziwa a nie jak te muzułmany/żydy/kocie wiary. To
  • Odpowiedz
@Marekexp to jaką religię wyznajemy zależy w głównej mierze od tego gdzie się urodziliśmy. Żaden katol ci nie odpowie na to pytanie, a ten niedoinformowany powie, że to tak naprawdę jeden i ten sam buk xD
  • Odpowiedz