Wpis z mikrobloga

Mirki właśnie zarejestrowałem się w #appen - projekt Nethelem polega na tym, że mam robić zdjęcia z polskimi znakami (szyldy, znaki, etc) i za każde foto Appen płaci pół dolca. To nie jest jakoś super dużo, ale pół dolca za fotkę to przy kilkudziesięciu zdjęciach robi jakaś sumka (szczególnie teraz jak dolar dość wysoko stoi).

W sumie jak tak czytam to mają dużo różnych ofert - w jednych płacą nawet $7-$8/h co po przeliczeniu to naprawdę się opłaca, ale trzeba poświęcić dużo czasu. Ale dla bezrobotnych jak znalazł ;)
A po co to wszystko? Oczywiście uczenie maszynowe - czyli rozpoznawanie napisów - przydatne np. dla pojazdów autonomicznych - żeby przeczytało dobrze Łódź na drogowskazie a nie jakieś krzaczki :)

#zarabianiewinternecie
  • 20
  • Odpowiedz
@Dawisek: no właśnie aż sam jestem ciekawy :) Są oczywiście jakieś gównoprojekty ze stawkami na poziomie 3-7c, ale przy np. durnym klikaniu to nawet 7c to jest spoko opcja, jak przeklikasz 100-200-300 rzeczy. Na wykopie robimy setki/tysiące klików dziennie i to za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dawisek: @SebaD86: Potwierdzam, wypłacają $. Ja na tym projekcie, ze zdjęciami zgarnąłem 100$. Byłoby wieciej, ale jakoś nie czułem się komfortowo wchodząc do restauracji i pytać o to czy mogę zrobić zdjęcia menu.

Przeczytaj dokładnie GL do tego projektu, żeby Ci zdjęć nie odrzucili.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Foxio o proszę... Dobrze wiedzieć;)

Cześć. Powiesz coś więcej o tym tasku że zdjęciami? Fotki robiłeś w pionie czy w poziomie? Oni płacą po 100 zdjeciach czy wcześniej? Które "prace" polecasz?

Odblokuj pw;)
  • Odpowiedz
@SebaD86: jak odblokować PW?
Płacą za zdjęcia które przyjadą ich QA. Dostaniesz mejla od niech ile zdjęć dostali od Ciebie. A później dostaniesz info że gotowa faktura już czeka (wtedy dowiesz się ile zaakceptowali). Okres rozliczeniowy jest różny.

Próbuj każdej ;) ja akurat z appen mało robiłem zleceń. Projekt Arrow jest fajny podobno
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Foxio PW gdzieś w ustawieniach. A gdzie robiłeś? Teraz czasy są niepewne to dodatkowa możliwość dorobku się przyda ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@SebaD86: @Foxio: Ile czekaliście na zatwierdzenie do pierwszego projektu? Mam takie info po zalogowaniu: This process is currently in progress, but there is nothing for you to do at this time. If you wish to view the latest status of this process, please click "View Status".
  • Odpowiedz