Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Są tu jacyś właściciele psów szorstkowłosych? Mam Jacka Russella Teriera o takiej sierści - powinno się go trymować co jakiś czas, zastanawiam się jak to robić. To znaczy wiem, że można ręcznie lub udać się do jakiegoś salonu, ale na rynku dostępnych jest wiele różnych narzędzi, które ten zabieg ułatwiają. Jest coś takiego jak FURminator, jednak w opisach widzę, że usuwa on podszerstek - czy faktycznie nada się on też do usuwania martwej sierści (trymowania), czy lepiej kupić coś innego?
#psy #pies #jackrusselterier #zwierzaczki #kiciochpyta
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czuczer: @zakoo: po prostu zastanawiam się, czy nie będzie lepszy jakiś nożyk do trymowania - w żadnym opisie furminatora nie widzę wprost wzmianki o tym, że nadaje się do trymowania. Próbowałem mu te martwą sierść ręcznie usuwac i wychodziły małe kępki, a na filmikach z furminatorem jest tego masa :D
@niezaleznyprosiak: Furminator jest do czesania, nie trymowania. Najlepiej pytaj groomerów, większość ludzi bez wiedzy o groomingu takie np. westie goli i "po problemie", a co to trymowanie to nie wiedzą, więc lepiej szukaj specjalistycznych stron i grup i tam o to pytaj